Grand Prix Tczewa 2015 w Tenisie Ziemnym

Tenis
Po wakacyjne przerwie wznowiono rozgrywki Grand Prix Tczewa 2015 w Tenisie Ziemnym. W sobotę 19 września w pierwszym turnieju rundy jesiennej do rywalizacji przystąpiło 31 tenisistów w trzech kategoriach : SKRZAT - 5, JUNIOR - 8 i 18 w OPEN.

W najmłodszej kategorii, w której grano systemem każdy z każdym, wygrywając wszystkie pojedynki zwyciężył Maciej Ormianin, drugi był Kamil Mrozek, a trzeci Mateusz Cybura.

W kategorii JUNIOR grano już systemem pucharowym, a zwyciężył Michael Wodziński pokonując w finale Macieja Pozorskiego 7:6. III miejsce dla Daniela Różańkiego, przez walkower z Igorem Deyna.

Duża frekwencja w kategorii OPEN, bo aż 18 zawodników stanęło w szranki w piękne sobotnie przedpołudnie. Wysoki poziom i bardzo wiele zaciętych pojedynków, tak w skrócie można określić pierwszy jesienny turniej tegorocznego cyklu. Zwyciężył jeden z weteranów grających w tczewskich zawodach - Marek Gutjar, który w finale po niezwykle emocjonującym meczu wygrał z Pawłem Waleckim 2:1 (6:3 ; 6:7 ; 7:6). IIIm zajął Piotr Zarzycki zwyciężając Michaela Wodzińskiego 2:0 (6:4 ; 6:2).

Do zakończenia Grand Prix jeszcze dwa turnieje, z których najbliższy już w sobotę 26 września o godz. 8.30 (SKRZAT i JUNIOR) i 11.00 OPEN na kortach przy basenie.

Organizatorem Grand Prix Tczewa 2015 w Tenisie Ziemnym jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.