Wioślarz Unii Tczew wicemistrzem Polski

W weekend na poznańskiej Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów. Świetnie spisał się zawodnik Unii Tczew, 18-letni Sebastian Pabjan, który wywalczył srebrny medal.

Wychowanek trenera Mariusza Grubicha został wicemistrzem Polski w jedynce juniorów kategorii lekkiej. Sebastian uległ jedynie o niespełna 8 sekund Maciejowi Jeżyńskiemu (WIR Iława), który wygrał z czasem 7:20.74. Natomiast srebro wręcz wyszarpał innemu zawodnikowi klubu z Iławy, Bartoszowi Pietrewiczowi, który prawie przez cały wyścig utrzymywał się na drugiej pozycji, by na ostatnich metrach stracić to miejsce.

1. Maciej Jeżyński 7:20.74
2. SEBASTIAN PABJAN 7:28.05
3. Bartosz Pietrewicz 7:28.20

Unici startowali również w dwójce podwójnej juniorów kategorii lekkiej. Sebastian Pabjan i Tomasz Czaplewski zajęli 4. miejsce.