Druga w klasyfikacji ogólnej tczewskiego GP żeńska para K. Słomińska/E. Lewandowska
Tczew - Grali w plażówkę z okazji 750-lecia Tczewa

Grali w plażówkę z okazji 750-lecia Tczewa

W ostatni weekend (19 i 20 czerwca) odbył się wyjątkowy Turniej Siatkówki Plażowej - w Tczewie w weekendy gra się rzadko, ale tym razem dla uczczenia 750-lecia Tczewa. Reklamowane atrakcyjne nagrody, w tym pieniężne w kategorii OPEN, ściągnęły do naszego miasta zawodników z całej Polski (m.in. Trójmiasto, Grudziądz, Sosnowiec, Kętrzyn, Świecie, Starogard, Elbląg, Bartoszyce, Jastarnia, Łęczyca), w tym grającego w plus lidze siatkówki Piotra Gabrycha, czy byłego Mistrza Polski w siatkówce plażowej Krzysztofa Hajbowicza.

Zawody odbyły się w trzech kategoriach - OPEN, mężczyźni 40+ oraz kobiety. Do turnieju kobiet przystąpiły 4 zespoły, które grały pełne mecze (do 2 wygranych setów) każdy z każdym. Bezapelacyjne okazały się dwie Anie Hohn z Rumi i Piątkowska ze Starogardu, które wygrały wszystkie mecze po 2:0. Kolejne lokaty zajęły - Natalia Domowska z Elbląga i Beata Bąkowska ze Starogardu, Anette Mizura-Stencel ze Starogardu i Anna Grzyb z Gniewa, Marta Rembiasz i Małgorzata Lidzińska z Tczewa. W Turnieju mężczyzn 40+ zagrały 3 pary, a zwyciężyli wygrywając oba mecze po 2:0 Krzysztof Dusowski ze Starogardu i Jarosław Szwajkowski ze Skarszew, IIm Janusz Rekowski i Roman Leczkowski, IIIm Arek Woźniak i Adam Zieliński z Tczewa.

Najważniejsza kategoria - OPEN, w której udział wzięło 21 zespołów odbyła się systemem pucharowym, ale grano pełne mecze do 2 wygranych setów. Wiele dobrych par spotkało się już we wczesnej fazie rozgrywek i musiało pożegnać się z turniejem. Od początku dobrze radziły sobie dwie miejscowe (no prawie miejscowe) pary Piotr Łazarski (Tczew) i Piotr Malinowski (Elbląg), oraz tczewianie Rafał Roik i Marcin Neumann, którzy dotarli do półfinałów. Ozdobą turnieju był półfinałowy pojedynek zdecydowanych faworytów Hajbowicza i Ilewicza z parą Gabrych : Konkel. W pierwszym secie niedzielnego pojedynku zdecydowanie prym wiodła para Hajbowicz : Ilewicz, która wygrała tę patię 21 : 14. W drugim secie role się odwróciły i Gabrych : Konkiel pokonali rywali 21:13. Trzeci set to już prawdziwa wojna... nerwów! Od początku żaden z zespołów nie mógł odskoczyć od przeciwnika na więcej niż 2 punkty. Walka trwała od pierwszej do ostatniej piłki. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszła para Gabrych : Konkiel pokonując Hajbowicza i Ilewicza 16:14. W drugim półfinale Roik : Neumann pokonali 2:0 Łazarskiego i Malinowskiego, choć różnica była minimalna. W meczach o III i I miejsce faworyci nie dali przeciwnikom najmniejszych szans. III m zajęła para Krzysztof Hajbowicz : Piotr Ilewicz pokonują Piotrów Łazarskiego i Malinowskiego 2:0 (21:12 ; 21:6). W wielkim finale Piotr Gabrych : Marcin Konkel pokonali Rafała Roika i Marcina Neumanna 2:0 (21:13 ; 21:14).

Podczas uroczystego zakończenia nagrody wręczali prezydent miasta Zenon Odya i dyrektor TCSiR Grzegorz Żemajtis. Takiego poziomu na tczewskich boiskach jeszcze nie oglądaliśmy, ale nic straconego, bo wiele zespołów zapowiedziało udział w Grand Prix, lub następnych tego typu pojedynczych turniejach. Bardzo podobał się przyjezdnym kompleks boisk przy basenie odkrytym.
Wspaniały turniej, wspaniała pogoda! Mamy nadzieję, że takich imprez będzie w Tczewie jeszcze wiele.

TCSiR serdecznie zaprasza na kolejne już XIII Grand Prix Tczewa w siatkówce plażowej, które rozpoczyna się już 1 lipca, jak zwykle w czwartek, jak zwykle o godz. 17.00

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
Dodaj komentarz

 • -1

  lukasz006

  22.06.2010, 15:25

  a gdzie foty ?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • ; ))) _gość

  22.06.2010, 15:42

  A dlaczego zawsze robicie takie zawody tylko dla dorosłych. ? Zróbcie też zawody dla mniejszych ; D Chętnie sama bym zagrała .; D

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xxx 
 • Mateusz_gość

  22.06.2010, 17:05

  Ja byłem na tym turnieju a mam 14 lat

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Więcej: Sport

Tczew - Przebudzenie po połowie daje Dece Pelplin awans do trzeciej rundy play off

Przebudzenie po połowie daje Dece Pelplin awans do trzeciej rundy play off

Decka Pelplin może już się spokojnie przygotowywać pod kątem trzeciej rundy play off drugiej ligi mężczyzn. Pelplinianie w sobotnie po południe pokonali na wyjeździe ekipę z Ostrowa Wielkopolskiego, eliminując tym samym kolejną przeszkodę.

Komentarz dnia