W Nowy Rok spotkali się na boisku

Amatorska Liga Piłki Nożnej - ALPN (fot. ALPN)
Punktualnie o 16:00 na stadionie przy ulicy Ceglarskiej odbył się tradycyjny tczewski mecz Noworoczny. To było już trzecie spotkanie byłych piłkarzy, samorządowców i przyjaciół SP Gryf 2009.

GRYF - Przemysław Zulewski, Grzegorz Glinka, Włodzimierz Chmielecki, Krzysztof Tarnowski, Maciej Herold, Krystian Kiwatrowski, Dariusz Serafin, Artur Piotrowicz, Mirosław Lipski, Marek Szczepański
GOŚCIE - Grzegorz Kwiatkowski, Andrzej Gibas, Marian Kusz, Zbigniew Lamek, Zenon Drewa, Wojciech Zwiernik, Piotr Pustkowski, Grzegorz Pawłuszek, Bogusław Lizak, Sławomir Wilczewski
Sędziował Łukasz Czerniewicz.

Organizatorem meczu był wiceprezydent Tczewa Zenon Drewa wraz z działaczami Gryfa. Oprawę muzyczną zapewnił niezawodny Zbigniew Olszewski, a patronem medialnym był Dziennik Bałtycki. Pomimo brzydkiej, deszczowej pogody chętnych do gry w dzisiejszym meczu było sporo. W zespole gości wystąpił między innymi mieszkaniec Malborka Andrzej Gibas, który jak powiedział swoje najlepsze lata młodości spędził właśnie grając w piłkę w Tczewie. Grano 2 x 35 minut, a mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla zespołu Gryfa. Mecz toczony był w przyjacielskiej atmosferze, ale nie brakowało emocji i bardzo ładnych akcji. Pierwszą bramkę w 2012 roku zdobył Maciej Herold. Do przerwy było 1:1 a wyrównał Sławek Wilczewski. Po przerwie już pierwsza akcja przyniosła prowadzenie dla Gości, a piękną bramkę strzałem głową zdobył Grzegorz Pawłuszek. W 60 minucie Kwiatkowskiego pokonał Włodek Chmielecki, a pięć minut później wynik meczu ustalił Mirosław Lipski, który wykończył akcję Gryfa bramką w stylu Roberta Lewandowskiego. Nie Lipski jednak został bohaterem meczu, MVP został Przemysław Zulewski, który znakomicie spisywał się w bramce Gryfa, a w ostatniej minucie wybronił strzał Bogusława Lizaka z 5 metrów!

Po raz kolejny udała się sportowa inauguracja Nowego Roku. Po meczu ustalono, że co miesiąc będą rozgrywane podobne spotkania, latem Tczew zagra z Malborkiem.