(fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Miniliga piłki ręcznej dziewcząt klas 5 ma już drugą edycję!

Miniliga piłki ręcznej dziewcząt klas 5 ma już drugą edycję!

Pierwszy turniej II edycji Miniligi Piłki Ręcznej Dziewcząt klas 5 pod patronatem MKS Sambor Tczew otwarty!

Turniej inauguracyjny odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie 8.11.2016r., a został otwarty przez Panią Dyrektor SP12- Lidię Wasielewską, Pana Dyrektora SSP2- Roberta Kraskę, Przewodniczącego Rady Miejskiej- Pana Mirosława Augustyna, a poprowadzony przez trenerkę - p. Agnieszkę Janicką oraz trenera - p. Roberta Karnowskiego. Na turnieju zatańczył zespół prowadzony przez panią Barbarę Brotaj- ART DANCE z SP12.

Podobnie, jak rok temu, w tej imprezie udział bierze 8 zespołów, które uczą się podstaw gry w piłkę ręczną, rywalizują i spotykają raz w miesiącu podczas zawodów.

MINILIGA pod patronatem MKS Sambor Tczew to współpraca wielu osób: dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli wychowania fizycznego, klubu MKS Sambor, zwolenników tej dyscypliny w mieście, koordynatora zawodów- pana Romana Lomnica , organizatorów i inicjatorów zawodów: pani Agnieszki Janickiej i pana Roberta Karnowskiego oraz wielka pomoc ze strony sponsorów: ROLLMAX, BE-DIAG, WOJAR, TEMPO, EBRO, HONOLULU, BELLA, TCSiR.
W pierwszym turnieju startowało 93 zawodników w tym 78 dziewcząt i 15 chłopców z klasy IV- poza konkursem. (każdy zawodnik otrzymał słodki upominek)
Odbyło się 16 spotkań (każdy mecz trwał 2x6 minut).
W sumie zdobyto 143 bramki!!!

Strzelcy bramek na pierwszym turnieju:

17 bramek - Julia Szmalc z SP 8,
11 bramek - Oliwia Mączka z SP 5,
10 bramek - Emilia Cheda, Weronika Godzina z SP 12, Wiktoria Łosiak z SP 11,
9 bramek - Kornelia Kłosowska z SP 12,
7 bramek - Julia Komkowska z SSP 2,
6 bramek - Wiktoria Kresin z SP 12,
5 bramek - Kacper Zakrzewski, Filip Czyżyki z SP 12/III,
4 bramki - Oliwia Leszczyńska z SSP 2, Julia Kitowska z SP 11,
3 bramki - Dominik Strzeszyna z SP 12/III,
2 bramki - Amelia Langowska, Dagmara Niziołek, Vanessa Łasinowska z SP 12,
Weronika Jaszcz z SSP 2, Natalia Maj z SP 11, Kinga Tomaszewska z SP 8,
Julia Ziółkowska z SP 12/II, Martyna Bronowicka, Weronika Olszewska z SP 7,
Artur Lewandowski, Marcel Skierka, Mateusz Lenckowski, Rafał Winter, Oskar Nagórski,
Jakub Drajewski z SP 12/III,
1 bramka - Christiana Freza, Aleksandra Stenke z SP 12, Klaudia Pytlik z SSP 2, Agata Piontek,
Weronika Pawelczyk z SP 5, Weronika Ewald, Wiktoria Szamecka z SP 11,
Lucyna Riebandt, Byber Aleksandra z SP 8, Agata Piotrowska, Oliwia Sikorska z SP 12/II,
Mikołaj Frydrychewicz z SP 12/III.

Końcowa klasyfikacja po I turnieju:

I m-ce -zespół Szkoły Podstawowej nr 12 - 10 pkt.- nauczyciel- p. Izabela Raszewska
II m-ce -zespół Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 - 8 pkt.- p. Robert Karnowski
III m-ce -zespół Szkoły Podstawowej nr 5 - 6 pkt. - p. Damian Bednarski
IV m-ce -zespół Szkoły Podstawowej nr 11 - 4 pkt. - p. Marcin Cyrzon
V m-ce -zespół Szkoły Podstawowej nr 8 - 3 pkt.- p. Dagmara Szmalc
VI m-ce -zespół Szkoły Podstawowej nr 12/II (dziewczynki klasa 4) - 2 pkt. - p. Ewa Freza
VII m-ce -zespół Szkoły Podstawowej nr 7 - 1 pkt. - p. Barbara Jasińska
PK -zespół Szkoły Podstawowej nr 12/III (chłopcy klasa 4) - p. Małgorzata Sobieraj
NASTĘPNY TURNIEJ 15. GRUDNIA 2016 r. od godz. 9:00 w SP12!!!
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia