VI Memoriał Lecha Stolińskiego w Piłce Ręcznej chłopców

VI Memoriał Lecha Stolińskiego (fot. nadesłane do redakcji)

zobacz galerię zdjęć: 3
W dniach 11-13 grudnia 2015 r. odbył się VI Memoriał Lecha Stolińskiego w Piłce Ręcznej Chłopców. Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę drużyn (26) i zawodników (340 chłopców), co świadczy o rosnącej popularności naszego turnieju.

Rozgrywki były prowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików (rocznik 2001/02) i dzieci (rocznik 2003/04). Przez dwa dni, w trzech tczewskich halach trwały zacięte zmagania grupowe, które dostarczyły sporo emocji i ujawniły wielu utalentowanych adeptów piłki ręcznej. Niedziela była dniem finałów i ostatecznych rozstrzygnięć - w kategorii dzieci Sambor II Tczew pokonał Kontrę II Warszawa 14:12, Sambor I uległ, po rzutach karnych, Victorii Piaseczno 15:16, Kontra I Warszawa zwyciężyła PTF Gdańsk 25:10, MTS Kwidzyn uporał się z Nike Ciechanów 12:8, a MDK Bartoszyce pewnie wygrał ze Szczypiorniakiem Gdańsk 19:10. Wśród młodzików Conrad G3 Gdańsk wygrał z Jedynką II Morąg 15:9, Sokół II Kościerzyna z Samborem II Tczew 17:16, MDK Bartoszyce z Kontrą II Warszawa 18:17, Sambor I Tczew z Jedynką I Morąg 13:12, Gim.7 Olsztyn II z Olsztyniakiem Olsztyn 19:18 (po rzutach karnych), PTF Gdańsk z Gim.7 Olsztyn I 16:11, Kontra I Warszawa z Sokołem I Kościerzyna 20:14, a Cartusia Kartuzy 16:14 z Conradem G17 Gdańsk.

Ostateczna kolejność VI Memoriału Kategoria dzieci: 1. MDK Bartoszyce 2. UKS Szczypiorniak Gdańsk 3. MTS Kwidzyn 4. UKS Nike Ciechanów 5. UKS Kontra I Warszawa 6. PTF Gdańsk 7. UKS Victoria Piaseczno 8. MKS Sambor I Tczew 9. MKS Sambor II Tczew 10. UKS Kontra II Warszawa

Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Łukasz Kuhn z Bartoszyc, najlepszym bramkarzem - Adam Szawłowski z Ciechanowa, a królem strzelców Maxime Pastorica z Warszawy (39 bramek).

Kategoria młodzików: 1. GKS Cartusia Kartuzy 2. UKS Conrad G17 Gdańsk 3. UKS Kontra I Warszawa 4. KS Sokół I Kościerzyna 5. PTF Gdańsk 6. Gimnazjum nr 7 Olsztyn I 7. Gimnazjum nr 7 II Olsztyn 8. UKS Olsztyniak Olsztyn 9. MKS Sambor I Tczew 10. UKS Jedynka I Morąg 11. MDK Bartoszyce 12. UKS Kontra II Warszawa 13. KS Sokół II Kościerzyna 14. MKS Sambor II Tczew 15. UKS Conrad G3 Gdańsk 16. UKS Jedynka II Morąg

Najlepszym zawodnikiem został Maciej Papina, bramkarzem Jakub Sural (obaj Cartusia), a królem strzelców Jakub Lemańczyk z Kościerzyny (57 bramek).

Wszyscy uczestnicy Memoriału otrzymali pamiątkowe koszulki oraz zestawy promujące Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EURO 2016. Wszystkie zespoły nagrodzono dyplomami i pucharami, zwycięzców medalami i strojami sportowymi, najlepszych zawodników statuetkami i nagrodami rzeczowymi, a wyróżniających się podczas trwania turnieju graczy słodyczami.