Latocha Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Tryb. O wyniku zdecydowała dogrywka

Zawodniczki Sambora Latochy Tczew mają realne szanse na awans
Za nami mecz tczewskiej drużyny szczypiornistek z gośćmi z Piotrkowa Trybunalskiego. Wczoraj (05.01) dziewczęta zagrały w sali przy II LO. O wyniku zdecydowała dogrywka. Kolejny mecz Latochy Sambor Tczew już w najbliższą sobotę.

W zespole gospodarzy po raz pierwszy pojawiła się doświadczona zawodniczka Vistalu Łączpol Gdynia Anna Musiał, która od tego spotkania rozpoczęła reprezentowanie naszego Sambora. W tym spotkaniu zdobyła 6 punktów dla drużyny. Po prezentacji zespołów rozpoczęło się spotkanie i w pierwszych 2 akcjach w wyniku niedokładnych podań przeciwnik przechwycił piłkę i zdobył 2 bramki z kontry. Odpowiedź nastąpiła w 2 minucie - Jezierska zdobywa bramkę. W kolejnej minucie zawodniczka przeciwników podwyższa stan punktowy na 3:1. W 4 minucie samborzanki dostają możliwość podwyższenia wyniku z rzutu karnego, ale Daria Wasilewska rzuca nad poprzeczką, a w 6 minucie Justyna Belter z karnego uzyskuje bramkę i stan meczu jest 2:3 dla Piotrcovii. Kolejne minuty od 7 do 10 tczewianki nie zdobywają żadnego punktu, a przeciwnik w tym czasie zdobywa 4 punkty i wynik oddala się na 7:2. Trener Latochy Sambor Tczew Leszek Elbicki bierze czas, aby zmobilizować zawodniczki. W 13 minucie Samborzanki zdobywają2 bramki - Jakubowska i Waldowska. Do końca pierwszej połowy drużyny odpowiadały punktem za punkt. Niewykorzystany był rzut karny przez Belter Justynę. Tczewianki w 2 części pierwszej połowy zaprezentowały skuteczniejszą obronę, co skutkowało tym, że przeciwnik nie mógł wykorzystać rzutów z każdej pozycji. Tak też kilka zagrań pozycyjnych naszego zespołu tzw. wrzutki na koło zakończyły się celnym rzutem na bramkę. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 12:13 dla Piotrcovii.

Druga połowa rozpoczyna się dynamicznie - w 34 minucie Samborzanki remisują. Remisowy punkt zdobywa nowa zawodniczka Anna Musiał. Od 35 minuty gospodarze prowadzą 16:15, a punkt umożliwiający prowadzenie zdobyła Justyna Szlija. Aż do 40 minuty zmieniają się prowadzenia - raz gospodarze prowadzą, a raz goście. Od 41 minuty Piotrcovia zdobywa 2 punktową przewagę, ale Samborzanki nie dają za wygraną i doprowadzają do 1 punktowej przewagi. W kolejnych minutach Piotrcovia doprowadza do różnicy 3 punktów, ale zespół tczewianek nadal ambitnie walczy. W 46 minucie jest 1 punktowa różnica, a zawodniczka Kopertowska Monika z Piotrcovi nie wykorzystuje rzutu karnego. W decydujących końcowych minutach gospodarze mobilizują się i doprowadzają do remisu i prowadzenia nawet 2 punktową przewagą w 53 minucie. Mecz kończy się remisem 30 :30, a zgodnie z regulaminem Pucharu Polski mecz musi wyłonić zwycięzcę. W związku z tym musiała odbyć się dogrywka 2 x 5 min z 1 minutą przerwy. W 61 minucie przeciwnik zdobywa prowadzenie, ale nie na długo, gdyż Samborzanka - Anna Musiał- natychmiast wyrównuje. W ostatniej minucie I połowy dogrywki nieskuteczna obrona Tczewa umożliwiła przeciwnikom zdobycie punktu i I połowa dogrywki kończy się 32:31 dla Piotrcovi. 67 minuta Agnieszka Jezierska zdobywa bramkę i doprowadza wynik do remisu 32:32, ale również w 67 minucie Daria Wasilewska fauluje zawodniczkę z Piotrcovii, za co otrzymuje 2 minuty kary i rzut karny dla przeciwnika, który zamienia się na punkt dla przeciwnika - rzutu dokonuje Szafnicka Anna. W kolejnych 2 minutach Piotrcovia zdobywa jeszcze 2 bramki odskakując na 35:32. Trener Leszek Elbicki- Latocha Sambor Tczew wykorzystując możliwości, jakie dają przepisy, wprowadza zawodniczkę zamiast bramkarki. To rozwiązanie taktyczne nie przyniosło pożądanego skutku. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 36:33 dla Piotrcovii.

O meczu tym można zaryzykować stwierdzenie, że był to jeden z lepszych meczy Sambora, jeśli chodzi o grę w ataku. Co prawda nie było zbyt wiele akcji z kontrataku, ale było kilka bardzo dobrych rozegrań w ataku pozycyjnym, które skończyły się zdobyciem punktów. Śmiało można też powiedzieć, że obrona była skuteczniejsza, bardziej zdecydowane wyjścia do zawodniczek atakujących, przekazywanie obrotowych, jak też skuteczny blok w kilku akcjach.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami
w zespole gości okazały się: Podrygała Agnieszka - zdobywając 9 punktów, po 5 punktów - Kopertowska Monika i Dąbrowska Agnieszka, po 4 punkty zdobyły Rol Agata, Nijas Katarzyna, Mielczewska Aleksandra, 2 punkty - Szafnicka Anna i Szczecina Anna, 1 punkt Cieślak Paulina.
W zespole tczewskim najwięcej bramek zdobyła Jezierska Agnieszka- 7 punktów. Po 6 punktów zdobyły - Musiał Anna i Kordunowska Anita, po 3 punkty - Czarnecka Urszula, Belter Justyna, Krajewska Magda, 2 punkty - Jakubowska Dorota, po 1 punkcie - Waldowska Mirosława, Wasielewska Daria, Szlija Justyna.

W czasie przerw meczu występowały cheerleaderki, które przygotowała i prowadziła Magda Latocha. Dziewczyny swoimi występami uświetniły całe wydarzenie sportowe. Wspierały drużynę swoimi okrzykami po każdym zdobytym punkcie przez naszą drużynę. Z dziewczynami występował również "Samborek", który rozweselał całą widownię swoimi gestami i tańcem.

Serdecznie zapraszamy kibiców na mecz ligowy, który odbędzie się 08.01.2011 (sobota) o godzinie 17:00 w II LO. Mecz pomiędzy Latocha Sambor Tczew - KPR Ruch Chorzów. KPR Ruch Chorzów aktualnie zajmuje 7 pozycję w tabeli, mając 11 punktów zdobytych.