I Turniej XVII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Siatkówka plażowa

zobacz galerię zdjęć: 3
Zainteresowanie największą letnią imprezą organizowaną w ramach akcji „SPORTOWE LATO z TCSiR”, czyli XVII Grand Prix Tczewa 2014 w Siatkówce Plażowej rośnie z roku na rok.
Do udziału w pierwszym z sześciu turniejów zgłosiły sią aż 53 zespoły, które wspierane były przez liczne grono kibiców. Mieliśmy możliwość gościć zawodniczki i zawodników z całej Polski, w tym z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Gniewa, Pelplina, Chojnic, Malborka, Elbląga, Gniewa, Starogardu, a nawet Warszawy (pewnie odpoczywający nad morzem).

Piękna, słoneczna pogoda „zrewanżowała” się uczestnikom za TORNADO, które przywitało siatkarzy na inaugurację GP w zeszłym roku. 35 zespołów w kat. OPEN, 10 żeńskich i osiem 40+, rozpoczęło rywalizację w pierwszym z sześciu zaplanowanych turniejów.

W kategorii pań drogą losowania zespoły podzielono na trzy grupy. Z grup 3-zepołowych do półfinałów awansowali zwycięzcy, z grupy 4-zespołowej dwie najlepsze drużyny. W kategorii pań wygrały Agata i Aleksandra Chyła, pokonując w finale Beatę Bąkowską i Patrycję Deja 21:11. W meczu o III miejsce Aleksandra Wróblewska i Kasia Warecka pokonały Joannę Bronisz i Julię Tymańską 21:12.

W kategorii 40+ zespoły podzielono na dwie 4-zespołowe grupy, po rozegraniu których zwycięzcy grali o miejsce pierwsze, drugie zespoły o miejsce III itd. I miejsce w tej kategorii zajęli niepokonani od lat Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski, którzy wygrali z Januszem Rekowskim i Tomaszem Bieliński 21:15. III miejsce dla Marka Patoły i Stanisława Bojewskiego, którzy wygrali z Tomaszami Ostrowskim i Kępińskim 21:11.

Oczywiście najwięcej działo się w kat. OPEN. Tutaj aż 35 zespołów podzielono na 3-zespołowe grupy, z których, jak to w tczewskich zawodach się przyjęło od lat, do dalszej fazy wychodził najlepszy. Poziom rozgrywanych meczów był bardzo wysoki, pojedynki wyrównane w których pojedyncze zagrywki decydowały o końcowym sukcesie. W pierwszym turnieju nie było rozstawień, więc utworzyło się kilka grup „śmierci” i tym samym parę uznanych na naszych boiskach zespołów z nich nie powychodziło. Przy tylu grupach trzeba było rozegrać aż cztery baraże, aby wyłonić finałową ósemkę. Pierwszy raz zdarzyło się tak, że w ćwierćfinale nie było ani jednej pary z Tczewa! Mamy nadzieję, że za tydzień nasi siatkarze plażowi „przebiją” się do tej strefy rozgrywek!
Przy świetle jupiterów, pierwszy turniej XVII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej wygrali trzykrotni z rzędu zwycięzcy GP w latach ubiegłych, Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk, pokonując w finale Bartka Pietruczuka i Przemka Smereka 21:15. GRATULACJE!

Piękna pogoda, duża frekwencja - tczewskie Grand Prix ma się dobrze! Popołudniowe i nocne rozgrywki ciągle przyciągają siatkarzy na boiska przy basenie odkrytym w Tczewie i nie straszne zawodnikom to, że zawody kończą się tak jak ostatnie, o godz. 23.00! Nigdzie takich drugich NIE MA i…. bardzo dobrze.

Kolejne zawody już w czwartek 10 lipca od godz. 17.00 na boiskach przy basenie odkrytym. ZAPRASZAMY!!!

Organizatorem imprezy jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.