Gryf znowu gromi

(fot. tcz.pl)
W meczu 5 kolejki Gryf 2009 Tczew wygrał na wyjeździe z Wietcisą Skarszewy 5:2 (2:2).

Bramki: Dariusz Starościk (17.), Bartosz Łyżniak (43.) - Karol Opczyński (6.), Bogusław Lizak (32.), Krzysztof Tarnowski (57.), Mateusz Kuzimski (75.), Damian Dudziński (84.)

Skład Wietcisa Skarszewy: Szczygielski - Prabucki, Grews, Bronk, Dejniak - Majewski (46. Wenta), Starościk, Skórczewski, Łyżniak (85. Akerman) - Armatowski, Fijał (46. Trzoska)

Skład Gryf 2009 Tczew: Dus - Dirda, Tarnowski, Grzesiak - Kiwatrowski, Litwinko (60. Kuzimski), Damaszke (81. Kaczmarczyk), Skalski (78. Glienke) - Opczyński (71. Saczuk), Dudziński, Lizak (CZ. - 84.)

Gryfici zagrali kolejne dobre spotkanie, które tylko w I połowie było wyrównane. Po przerwie skarszewianie stracili siły , a Gryfici spokojnie kontrolowali grę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw Krzysztof Tarnowski potężną bombą z rzutu wolnego uzyskał prowadzenie dla podopiecznych Jarosława Kotasa, potem po szybkich i bardzo ładnych akcjach gole strzelali niezawodni: Kuzimski i Dudziński (to już czwarta bramka Damiana w tym sezonie).
Po słabym początku sezonu Gryf 2009 Tczew wydaje się, że "złapał drugi oddech" i teraz pójdzie za ciosem i zdobędzie kolejne punkty w sobotnim meczu z Pomorzem Potęgowo. Początek meczu o 17:00. Zapraszamy

W V lidze Gryf II Tczew zremisował z Kolejarzem Chojnice 2:2. Bramki zdobyli: Piwoński i Tutkowski. Juniorzy starsi zremisowali z Cartusią Kartuzy 2:2, a juniorzy młodsi ulegli Arce Gdynia 2:3.