Kolejne wysokie zwycięstwo Gryfa

Na 3:0 podwyższył dobrze grający Poźniak (z prawej) (fot. nadesłane do redakcji)
W mroźne południe Gryf rozpoczął kolejny sparing. Rywalem był czołowy zespół 4 ligi Wietcisa Skarszewy. Goście bardzo bojowo wyszli na to spotkanie, ale jak się później okazało, na niewiele to się zdało.

Gryf 6:0 Wietcisa Skarszewy
GRYF - Janiszewski (Dus), Lepczak (Skalski), Hadrysiak, Holz (Sroka), Owsianik - Borys (Resmerowski), Zyska (Zawoliński), Riebandt (Zittrich, Kołodko) - Kołodko (Poźniak), Meler
bramki: Borys (9), Zittrich (50), Poźniak (60), Zittrich (74), Podbereźny (80), Poźniak (86), w 20 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Meler

Już w 9 minucie sprytnym strzałem z 10 metrów Borys zdobył prowadzenie. Dziesięć minut później za faul na Borysie sędzia podyktował rzut karny. Niestety Maciek Meler uderzył w środek bramki i bramkarz Wietcisy obronił strzał. Trener Manuszewski, jak pokazują wszystkie sparingi, duży nacisk postawił na pressing. We wczorajszym meczu Gryf mnóstwo piłek odebrał rywalowi już w środku pola, powodując frustrację wśród graczy ze Skarszew, którzy po pewnym czasie zapomnieli, po co przyjechali do Tczewa i skupili się na komentowaniu pracy arbitra. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć Gryf zdecydowanie przeważał. Po przerwie rozpoczęła się kanonada. W 50 minucie świetnie w polu karnym zachował się Zittrich, który wykorzystał gapiostwo obrońcy i zdobył gola. Na 3:0 podwyższył dobrze grający Poźniak (na zdjęciu). Ze stoickim spokojem w sytuacji sam na sam z ostrego kąta ulokował piłkę w siatce. W 74 minucie radość i smutek Zittricha. "Rysiu" oddając celny strzał na 4:0, prawdopodobnie naciągnął lub zerwał mięsień dwugłowy i musiał zostać zniesiony z boiska. Mamy nadzieję, że pomimo ostrego bólu kontuzja nie jest groźna. Gryf grał bardzo ciekawie dla oka, piłka wędrowała od nogi do nogi i po kolejnej pięknej akcji w sytuacji sam na sam znalazł się Daniel Podbereźny, który zdobył piątą bramkę. Festiwal strzelecki zakończył Kuba Poźniak.

W Gryfie dobrze zaprezentował się testowany ofensywny piłkarz Concordii Elbląg - Michał Kołodko i po raz kolejny Tomek Owsianik z Pomezanii.
Tymczasem zaproszenie do Malborka na testy dostał Ariel Staniszewski, a do Starogardu Gdańskiego Paweł Radzimski i Paweł Grzesiak.