Gryf rozgromił Czarnych

(fot. tcz.pl)
W meczu 8 kolejki IV ligi Gryf 2009 Tczew rozgromił Czarnych Pruszcz Gdański 5:0. Łupem bramkowym podzielili się: Damian Dudziński (2), Paweł Dirda, Krystian Kiwatrowski i ...bramkarz Łukasz Dus, który strzelił bramkę z rzutu karnego.

Czarni Pruszcz Gdański nie byli wymagającym rywalem dla tczewskiego Gryfa. Już w 5 minucie bramkę zdobył Paweł Dirda. Wykorzystał znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego Dudzińskiego i głową skierował piłkę do siatki. Mecz był toczony pod dyktando Gryfa, który w 32 minucie zdobył drugiego gola. Tym razem na strzał z ostrego kąta zdecydował się Dudziński i piłka wpadła do bramki. Jeszcze przed przerwą kropkę nad "i" postawił ponownie Damian Dudziński, który otrzymał świetne podanie od Marcina Glienke, ośmieszył obrońcę i bramkarza gości i spokojnie zdobył trzeciego gola dla czerwono-granatowych. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Trapiony kontuzjami Gryf starał się nie szarżować zbytnio i nie ryzykować kontuzjami kolejnych graczy. Wystarczyło to jednak na zdobycie jeszcze dwóch goli. Najpierw Krystian Kiwatrowski wykończył akcję Karola Opczyńskiego, a w 90 minucie w polu karnym Czarnych obrońca gości zagrał piłkę ręką i bardzo dobrze prowadzący spotkanie sędzia podyktował rzut karny, który na piątą bramkę zamienił bramkarz Gryfa - Łukasz Dus.
Gryf był o klasę lepszy od gości z Pruszcza, który przyjechali do Tczewa młodym składem, który jednak nie był w stanie ani razu zagrozić bramce Gryfa.

Kolejne trzy punkty zapisał na swoje konto więc Gryf, który znowu goni czołówkę tabeli. Kolejny mecz podopieczni Jarosława Kotasa zagrają za tydzień w sobotę o godzinie 16 w Dzierzgoniu z groźnym Powiślem.

Bramki: Paweł Dirda (5), Damian Dudziński (30, 45), Krystian Kiwatrowski (73), Łukasz Dus (90)

Skład Gryf 2009 Tczew: Dus Łukasz, Tarnowski Krzysztof, Przybytek Szymon, Dirda Paweł (Opczyński Karol), Skalski Tomasz (Podbereźny Daniel), Litwinko Adam, Grzesiak Paweł, Kiwatrowski Krystian, Lizak Bogusław (k) (Kuzimski Mateusz), Dudziński Damian (Gronkowski Kamil), Glienke Marcin

Skład Czarni Pruszcz Gdański: Malc Tomasz, Ptach Sebastian, Malinowski Mariusz, Dacio Mirosław, Kolczyński Stanisław, Żuk Adrian, Kurszewski Kacper, Poźniak Jakub, Kwasny Krzysztof, Knotowski Daniel, Mik Tomasz