Tenisowe sukcesy Darii Górskiej

Daria Górska
Z początkiem marca zakończył się okres Halowych Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych w tenisie do lat 12. Z dużym powodzeniem wystąpiła w kilku z nich 11-letnia tczewianka, uczennica SP11, reprezentantka Kadry Narodowej Daria Górska. Daria zajęła w nich wszystkie możliwe miejsca na podium.

Na początku lutego w Poznaniu odbył się turniej "Babolat fairPlayce Cup", na którym Daria w grze podwójnej zdobyła 3 miejsce. W następnym tygodniu przeniosła sie do Chorzowa by tam zająć 3 miejsce w singlu i wygrać turniej w deblu. Kolejny tydzień to LIVIA TRADING CUP 2016 w Sobocie i coraz lepsze wyniki. Tym razem 2 miejsce w singlu i ponowna wygrana w deblu.
Koniec lutego to szczyt formy na turnieju w klubie Angelique Kerber w Puszczykowie. Daria wygrała tam cały turniej kolejno pokonując: 1 runda: wolny los, 2 runda: Weronika Ewald(Tczew) 6/1 7/5, ćwierćfinał: Basia Downar(Gdańsk) 6/3 6/1, półfinał: Daria Lang (Wrocław) 6/1 6/4, finał: Kamila Popławska (Białystok) 6/1 6/4. W grze podwójnej Daria zajęła 2 miejsce.
Na początku marca, odczuwając już trudy poprzednich turniejów tczewianka przeniosła się do Bydgoszczy. Tam walcząc z drobnymi przeciążeniami ponownie wygrała turniej w grze deblowej.

Świetne występy Darii (4 zwycięstwa turniejowe, 2 finały i 2 trzecie miejsca) pozwoliły na awans w rankingu Polskiego Związku Tenisowego na 8 pozycję w kraju w kategorii do lat 12. Teraz czas na krótki odpoczynek i okres przygotowawczy do sezonu letniego. Już w marcu Daria została powołana przez Polski Związek Tenisowy na obóz motoryczny do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.