Sambor Tczew - Wybrzeże Gdańska 33:30 w meczu na szczycie

halówka (fot. tcz.pl)
W minioną sobotę odbył się mecz ostatniej kolejki I rundy rozgrywek ligowych w piłce ręcznej juniorów młodszych pomiędzy Samborem Tczew a Wybrzeżem I Gdańsk. Stawką meczu było drugie miejsce w tych rozgrywkach. Lepiej zaczęli goście, którzy wykorzystali nerwowość Tczewian i objęli prowadzenie 6:1 w 9 minucie. Po czasie wziętym przez trenera Śmiełowskiego nasi zawodnicy opanowali nerwy i powoli, ale konsekwentnie zaczęli odrabiać straty, by doprowadzić do remisu 11:11 w 24 minucie.

Końcówka pierwszej połowy, to bramka gdańszczan z rzutu karnego, na którą gospodarze odpowiedzieli czterema trafieniami i na przerwę schodzili prowadząc 15:12. W drugiej połowie skoncentrowani samborzanie nie pozwolili przeciwnikom zbliżyć się na mniej niż 2 bramki, momentami prowadząc nawet różnicą 5 goli i ostatecznie wygrali 33:30. Był to bardzo zacięty, stojący na wysokim poziomie mecz, który oklaskiwała licznie zebrana publiczność.

Już w najbliższy wtorek (09.12.2014r.) w hali Gimnazjum nr 3 w Tczewie odbędzie się pierwszy mecz rundy rewanżowej. Początek spotkania o godzinie 17:30, a przeciwnikiem Sambora będzie Conrad Gdańsk.

Sambor: Karol Różycki, Michał Dyszer - Kacper Sadowski 12, Wojciech Nastały 1, Wiktor Szramke 3, Oskar Dziuban, Sebastian Kosznik 3, Aleks Jączyński, Paweł Woźniak 9, Rafał Waruszewski 4, Jakub Posorski 1, Jakub Kordek, Maciej Binasiak, Mateusz Daszek. Trener: Tomasz Śmiełowski.