Brązowe kadetki UKS "Piątka-Celbis Developer"

Kadetki przetestowały nowe kosze (fot. nadesłane do redakcji)
Finał rozgrywek strefowych (woj. Pomorskie i warmińsko-mazurskie) okazał się połowicznym sukcesem. Tczewianki przegrały pierwszy mecz, w drugim odniosły zwycięstwo, co pozwoliło na zdobycie brązowego medalu rozgrywek i będą reprezentować Pomorze w ¼ finału Mistrzostw Polski - najprawdopodobniej we Wrocławiu.

Pierwszy kluczowy mecz z UKS "Bryza" Kolbudy nie układał się od początku. W pierwszej połowie nasze zawodniczki nie trafiły 12 rzutów wolnych (w całym meczu 15) 11/15. Do przerwy tczewianki przegrywały nieznacznie 29:30. kiedy na początku 3 kwarty uciekły rywalkom na 8 pkt., wydawało się, że wygrają to ważne spotkanie, jednak kolbudzianki mające wsparcie w 2 zawodniczkach wypożyczonych z Olsztyna, szybko odrobiły straty i przed ostatnia kwartą był remis 47:47. Mające mniej zmienniczek zawodniczki Piątki opadły z sił i w końcówce nie dały rady wygrać tego trudnego spotkania. Zaważyła na tym słaba skuteczność rzutów z gry i bardzo słaba rzutów wolnych.
UKS Piątka-Celbis Developer Tczew - UKS Bryza Kolbudy 62:68 (13:16; 16:14; 18:17; 15:21)

Wkrótce zmęczone koszykarki z Tczewa musiały stawiać czoła w meczu o brązowy medal drużynie SKS Starogard Gdański. Wykazały się większą determinacją i dzięki bardzo skutecznej grze Aleksandry Ostruszki 36 pkt.(4x3 pkt.) wygrały to spotkanie i mogły się cieszyć z medali brązowych Złote dla Gdyni, która w finale pokonała Kolbudy 107:64.

SKS I Dwójka Starogard Gdański - UKS Piątka-Celbis Developer Tczew 57:70(10:19; 20:17; 12:18; 15:16)