Aussie Latocha Sambor Tczew w Superlidze!

Po rocznej przerwie na parkiety Superligi wraca Aussie Latocha Sambor Tczew. W środowy (25.04) wieczór tczewianki odrobiły 5 bramkową stratę z meczu w Olkuszu i wygrały po pasjonującym meczu 28:21. Po meczu radości nie było końca.

Hala II LO w Tczewie zapełniła się szczelnie już na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Strata 5 bramek była duża, ale na trybunach wśród kibiców przeważała opinia, że straty są do odrobienia, a trener Kwiatkowski w przedmeczowym wywiadzie zapowiedział, że straty zostaną odrobione już w pierwszej części meczu.

Tczewianki mecz rozpoczęły z dużym animuszem i w 4 minucie po bramce z rzutu karnego Justyny Belter prowadziły 3:1. W tym okresie gry lekką przewagę miały gospodynie, które powoli odrabiały straty poniesione w Olkuszu. W 10 minucie meczu przy stanie 7:4 dla Sambora (3 bramki Justyny Domnik w tym okresie gry) o czas poprosił trener gości Dariusz Olszewski. Przerwa ta na niewiele się zdała, gdyż niesione gorącym dopingiem tczewianki w 15 minucie prowadziły 10:5 i w tym momencie straty z meczu wyjazdowego były odrobione.

Po odrobieniu strat podopieczne Eugeniusza Kwiatkowskiego nieco się rozluźniły. Ambitny i waleczny zespół z Olkusza przejął inicjatywę i w ciągu kolejnych 7 minut zdobył 5 bramek, tracąc jedną i w 23 minucie głównie dzięki skutecznej grze Aleksandry Giery przegrywał już tylko 11:10. Końcowy fragment pierwszej części spotkania to ponownie lekka dominacja tczewianek , które po bramce Marty Tomczyk po 30 minutach gry prowadziły 15:12.

Druga połowę meczu zawodniczki Sambora rozpoczęły fatalnie. Słabsza gra w obronie, oraz niewykorzystany przez Domnik rzut karny sprawił, że w 34 minucie Olkuszanki zmniejszyły straty do zaledwie jednej bramki i w tym momencie to one były znacznie bliżej Superligi. Na całe szczęście od tego momentu niesione fantastycznym dopingiem tczewianki rozpoczęły masz w kierunku awansu. Dwie bramki Hanny Strzałkowskiej, fantastyczna bramka Katarzyny Skoniecznej oraz kilka udanych interwencji Alicji Rostankowskiej pozwoliły w zaledwie 10 minut na wypracowanie 5 bramkowej przewagi dającej awans Samborowi (22:17 w 46 minucie). Co ważniejsze w czasie tych 10 minut tczewianki aż 4minuty grały w liczebnym osłabieniu, a mimo wszystko to one nadawały ton grze. Ostatnie 10 minut meczu to prowadzenie Sambora 6-7 bramkami. Komplet publiczności salwami radości kwitował każdą kolejna bramkę Sambora, który z minuty na minutę był coraz bliżej awansu. W 53 minucie po bramce Magdaleny Stanulewicz Sambor prowadził 25:18, w minucie 55 po bramce Justyny Belter 26:19, w minucie 57 po wykorzystanym karnym przez Belter 27:20, a w ostatnich sekundach meczu wynik na 28:21 ustaliła Natalia Winiarska.

Po końcowym gwizdku nastąpiła eksplozja radości, zaczęły się tańce, polał się szampan. Razem z zawodniczkami tańczyli i bawili się kibice, którzy w czasie meczu stworzyli fantastyczne widowisko. Środowy mecz był niesamowitą promocją piłki ręcznej w Tczewie, były wielkie emocje, walka, wspaniały doping Klubu Kibica no i końcowy sukces. Sambor po zeszłorocznym upadku i spadku z Superligi zdołał się podnieść i po zaledwie roku ponownie awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Teraz przed nami ciężka praca w celu zbudowania zespołu, który pozwoli na skuteczną walkę z najlepszymi ekipami w kraju. Oby tym razem się udało.

Aussie Latocha Sambor Tczew - SPR Olkusz 28:21 (15:12)

Sambor: Rostankowska, A. Skonieczna - Belter 7, K. Skonieczna 5, Domnik 4, Stanulewicz 4, Tomczyk 3, Winiarska 3, Strzałkowska 2, Jezierska, Podgórska, Sabajtis, Szlija, Tuptyńska, Wiśniewska

Kary: 14 minut

Karne: 3/4

SPR: Baryłka, Wawrzynkowska, Gil – Giera 8, Leszczyńska 3, Przytuła 3, Pastwa 2, Wcześniak 2, Basiak 1, Fierka 1 , Karwacka 1, Kantor, Kompała, Sudarska, Tarnowska

Kary: 4 minuty