Gryf zaczął sparingi - w meczu z Rodłem 9 goli

piłka (fot. tcz.pl)
W pierwszym sparingu Gryf rozgromił Rodło Kwidzyn 8:1.

Spotkanie toczyło się pod zdecydowane dyktando Gryfa. Widać było różnicę poziomów dzielącą obie drużyny. Jednak pomimo wysokiej porażki, kwidzynianie walczyli bardzo ambitnie i w końcówce meczu zdobyli zasłużenie honorowego gola. Kanonadę strzelecką rozpoczął Meler. W 20 minucie błysnął nasz nowy zawodnik Wojciech Zyska, który potężną bombą z 25 metrów nie dał szans bramkarzowi gości. Pięć minut później spokój w polu karnym zachował Poźniak i było 3:0. W 33 minucie popis umiejętności dał Meler, który z dziecinną łątwością ograł obrońców Rodła i przenosząc piłkę nad bramkarzem, zdobył czwartą bramkę. Po przerwie Gryf dalej atakował i w 55 minucie bardzo ładną bramkę zdobył Sroka. Chwilę później testowany piłkarz KP Starogard Kacper Siora (na zdjęciu) po indywidualnej akcji zdobył szóstą bramkę, by po chwili asystować przy siódmej , której autorem był Zittrych. Kwardans później Zittrich wypatrzył Tutkowskiego na czystej pozycji. Bardzo dobre podanie kolegi Tutkowski zamienił na gola numer osiem. W samej końcówce Rodło uratowało twarz i zdobyło honorową bramkę.

W dniu dzisiejszym nie oglądaliśmy Daniela Podbereźnego, Krystiana Kiwatrowskiego, Andrzeja Borysa, Sławomira Riebandta i Jakuba Rezmerowskiego. Cała piątka rano odbyła trening w siłowni klubowej. Co prawda po meczu z V ligowcem wniosków wielkich wyciągać nie można, ale podobała się gra Michała Hadrysiaka, który dyrygował defensywą, na wysokim poziomie zagrał Zyska. Na plus także oceniamy występ Łukasza Seroki i Kacpra Siory. W pierwszej połowie zagrał piłkarz II ligowych Wigier Suwałki - Tomek Barczak. Widać duży potencjał i możliwości tego gracza. Trochę brakuje kondycji, ale właśnie ten zimowy okres jest idealny do nadrobienia zaległości i odpowiedniego naładowania "akumulatora". Za tydzień gramy w Malborku z IV ligową Pomezanią.

GRYF (I połowa): Łukasz Dus, Łukasz Seroka, Michał Lepczak, Michał Hadrysiak, Łukasz Gajewski, Wojciech Zyska, Tomasz Barczak, Maciej Meler, Łukasz Zawoliński, Jakub Poźniak, Patryk Zittrich

GRYF (II połowa): Damian Janiszewski, Oskar Holz, Łukasz Seroka, Michał Hadrysiak, Łukasz Skalski, Michał Dimitrzyk, Kacper Siora, Mateusz Sroka, Patryk Tutkowski, Jakub Poźniak, Patryk Zittric