Najlepsze Gimnazja w powiecie tczewskim
Tczew - Współzawodnictwo szkół zakończone

Współzawodnictwo szkół zakończone

Zakończyło się współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tczewskiego w roku szkolnym 2010/2011. Rozdano puchary, dyplomy oraz nagrody dla najlepszych szkół powiatu tczewskiego w rywalizacji sportowej w mijającym roku szkolnym. Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację oraz najważniejsze sukcesy sportowe.

Szkoły podstawowe:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie 217,5 pkt.
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Gniewie 194 pkt.
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie 155 pkt.
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Subkowach 145,5 pkt.
V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pelplinie 117 pkt.
VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie 102 pkt.
VII miejsce - Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach 87 pkt.
VIII miejsce - Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Tczewie 73.5 pkt.
IX miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie 56 pkt.
X miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Tczewie 46 pkt.
XI miejsce - Szkoła Podstawowa w Opaleniu 39 pkt.
XII miejsce - Szkoła Podstawowa w Miłobądzu 26 pkt.
XIII miejsce - Szkoła Podstawowa w Morzeszczynie 23 pkt.
XIV miejsce - Szkoła Podstawowa w Rudnie 18 pkt.
XV miejsce - Szkoła Podstawowa w Lubiszewie 18 pkt.
XVI miejsce - Szkoła Podstawowa w Tymawie 13 pkt.
XVII miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi 11,5 pkt.
XVIII miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie 10 pkt.
XIX miejsce - Szkoła Podstawowa w Swarożynie 6 pkt.

Sukcesy sportowe szkół podstawowych w roku szkolnym 2010/2011

Zawody centralne - ranga Mistrzostw Polski w danej kategorii wiekowej:

Biegi rozstawne - sztafety LA- Łódź
sztafeta 4 x 100 m - dziewczęta z SP nr 11 Tczew - III miejsce
sztafeta 4 x 100 m - chłopcy z SP nr 11 Tczew - VII miejsce

Finał czwartki LA - Warszawa

Patryk Baran I miejsce skok wzwyż 169 cm rocznik 1998 SP 10
Kaletha Paulina III miejsce 152 cm wzwyż rocznik 1998 SP 10
Beling Julia wzwyż IV miejsce152 cm wzwyż rocznik 1998 SP 11
Aleksandra Dąbrowska III miejsce wzwyż 137 cm rocznik 1999 SP 11
Bielecki Patryk rocznik IV miejsce w dal 2000 4,62 rocznik SP 10

Zawody wojewódzkie - Finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

„mini”- piłka ręczna
- dziewczęta - SP 12 w Tczewie I miejsce
- chłopcy - SP 12 w Tczewie I miejsce
„mini”- piłka koszykowa
- chłopcy - SP 1 Pelplin I miejsce
indywidualne biegi przełajowe klasyfikacja zespołowa
- dziewczęta - SP 11 w Tczewie I miejsce
biegi rozstawne
- sztafeta 4 x 100 m - dziewczęta z SP nr 11 Tczew I miejsce
- sztafeta 4 x 100 m - chłopcy z SP nr 11 Tczew I miejsce
sztafetowe biegi przełajowe
- dziewczęta - 10 x 800 m. - SP nr 11 w Tczewie II miejsce
- chłopcy - 10 x 1000 m - SP w Subkowach III miejsce
unihokej
- dziewczęta - SP w Małych Walichnowach IV miejsce
- chłopcy - SP Subkowy VI miejsce
sztafety pływackie 8 x 25 m.
- dziewczęta -SSP nr 2 w Tczewie II miejsce
- chłopcy - SSP nr 2 w Tczewie II miejsce
halowa piłka nożna (szkoły wiejskie)
- SP w Małych Walichnowach IV miejsce
badminton
- dziewczęta - SP w Gniewie III miejsce
SP 12 w Tczewie IV miejsce
- chłopcy - SP w Gniewie II miejsce
SP 5 w Tczewie III miejsce
czwórbój LA
- dziewczęta - SP nr 11 w Tczewie I miejsce
- chłopcy - SP nr 10 w Tczewie III miejsce
tenis stołowy
- chłopcy - SP w Gniewie VI miejsce
tenis ziemny
- chłopcy - SP w Gniewie VII miejsce

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce - GIMNAZJUM NR 3 W TCZEWIE 181 PKT.
II miejsce - GIMNAZJUM NR 1 W TCZEWIE 147 PKT.
III miejsce - GIMNAZJUM W GNIEWIE 146 PKT.
IV miejsce - GIMNAZJUM NR 2 W TCZEWIE 87 PKT.
V miejsce - GIMNAZJUM NR 2 W PELPLINIE 72 PKT.
VI miejsce - GIMNAZJUM W DĄBRÓWCE TCZEWSKIEJ 52 PKT.
VII miejsce - GIMNAZJUM W RUDNIE 51 PKT.
VIII miejsce - GIMNAZJUM NR 1 W PELPLINIE 41 PKT.
IX miejsce - GIMNAZJUM W OPALENIU 38 PKT.
X miejsce - GIMNAZJUM W SUBKOWACH 29 PKT.
XI miejsce - PUBLICZNE KATOLICKIE GIMNAZJUM W TCZEWIE 8 PKT.
XII miejsce - GIMNAZJUM W MORZESZCZYNIE 5 PKT.
XIII miejsce - GIMNAZJUM W RAJKOWACH 3 PKT.

Sukcesy sportowe szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2010/2011

Finał XII Wojewódzkiej Gimnazjady w badmintonie
II miejsce - dziewcząt Gimnazjum w Gniewie
III mjsce - chłopców Gimnazjum w Gniewie
Finał XII Wojewódzkiej Gimnazjady w Sztafetach Pływackich
III miejsce - chłopców Gimnazjum nr 2 w Tczewie
Finał XII Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce ręcznej
III miejsce - dziewcząt Gimnazjum nr 3 w Tczewie
II miejsce - chłopców Gimnazjum nr 3 w Tczewie
Finały XII Wojewódzkiej Gimnazjady w indywidualnej LA
Powiat tczewski w ogólnej punktacji powiatów zajął wysokie II miejsce,
w punktacji szkół I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Tczewie i II. ex aequo – Gimnazjum nr 3 w Tczewie.
Indywidualne wyniki reprezentantów powiatu tczewskiego w Wojewódzkiej Gimnazjadzie LA:
100 m ppł K
I miejsce - Basa Martyna Gimnazjum nr 1 Tczewie
III miejsce - Olek Klaudia Gimnazjum nr 1 w Tczewie
300 m ppł K
I miejsce - Basa Martyna Gimnazjum nr 1 Tczewie
SKOK W DAL K
I miejsce - Olek Klaudia Gimnazjum nr 1 w Tczewie
DYSK K
I miejsce - Furmanek Paulina Gimnazjum nr 3 w Tczewie
SKOK WZWYŻ M
II miejsce - Małkiewicz Michał Gimnazjum nr 1 w Tczewie
DYSK M
I miejsce - Woźniak Wojciech Gimnazjum nr 3 w Tczewie

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie -182 pkt.
II miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie -159 pkt.
III miejsce - Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie -109 pkt.
IV miejsce - Zespół Szkół Technicznych w Tczewie - 69 pkt.
V miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie - 64 pkt.
VI miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie – 54 pkt.
VII miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie – 50 pkt.
VIII miejsce - Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie - 41 PKT.
IX miejsce - Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie – 26 pkt.
X miejsce -Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie -15 pkt.
XI miejsce - Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie – 6 pkt.

Sukcesy sportowe szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2010/2011

Finał XI Licealiady Wojewódzkiej w piłce ręcznej chłopców
V miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
Finał XI Lcealiady Wojewódzkiej w piłce siatkowej chłopców
VI miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplin.
Półfinał XI Licealiady Wojewódzkiej w futsalu chłopców.
II miejsce –Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Półfinał XI LIcealiady Wojewódzkiej w drużynowym tenisie stołowym.
II miejsce - chłopców Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie
Półfinał XI Licealiady Wojewódzkiej w piłce siatkowej dziewcząt
III miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie

Uroczysta akademia uhonorowania najlepszych szkół powiatu tczewskiego odbyła się w auli Gimnazjum nr 1 w Tczewie. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy natomiast trzy zwycięskie szkoły w poszczególnych kategoriach puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez starostę tczewskiego. Podczas uroczystości dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu w Tczewie Tomasz Tobiański podziękował między innymi Staroście Tczewskiemu Józefowi Puczyńskiemu, v-ce prezydentowi Tczewa Zenonowi Drewie oraz Zbigniewowi Gajewskiemu v-ce przewodniczącemu WSZS w Gdańsku za zaangażowanie i pomoc w działaniu na rzecz szeroko pojętej kultury fizycznej powiatu tczewskiego. Podziękowania również otrzymali Roman Lomnic, Karol Waruszewski, Grzegorz Żemajtis, Roman Leczkowski, Tomasz Czerwiński, Grzegorz Watkowski, Longin Nagórski, Maciej Mosiński, Tadeusz Dzwonkowski za swoje zaangażowanie i trud włożony w realizację sportu szkolne w powiecie tczewskim.

Uroczystą akademię uświetnił występami artystycznymi zespół taneczny "Butterflies" ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie pod opieką pani Barbary Brotaj.

Ze sportowym pozdrowieniem
Powiatowy Ośrodek Sportu w Tczewie
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

  • i pomniki_gość

    21.06.2011, 21:28

    medale

    za zaangażowanie i pomoc w działaniu, na rzecz szeroko pojętej kultury fizycznej , za swoje zaangażowanie i trud włożony w realizację sportu. Czytam i pytam czy to nie są ludzie zawodowo zajmujący się Kulturą Fizyczną i Sportem czy oni pracują w kopalni ,a po godzinach zajmują się szeroko pojętą kulturą fizyczną . Jakie imprezy sportowe zostały przygotowane na wakacje z pewnością nic albo niewiele ponieważ zazaangażowania starczyło do końca roku szkolnego?

    Odpowiedz
    IP: 83.7.xx6.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Więcej: Sport

Tczew - I Pelpliński Maraton Rowerowy MTB już za nami!

I Pelpliński Maraton Rowerowy MTB już za nami!

Fantastyczna pogoda, cudowna atmosfera i wielkie emocje do ostatniej prostej - tak wyglądał I Pelpliński Maraton Rowerowy MTB pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. W niedzielę 11 września ponad 200 osób z całej polski wzięło udział...