Puchar Polski: UNIA 1922 Tczew - GTS Rokitnica 2:1

Na zdjęciu Paweł Kleinschmidt, autor bramki i asysty (fot. Unia Tczew)
W meczu I rundy regionalnego Pucharu Polski Unia 1922 Tczew pokonała 2:1 (2:0) GTS Rokitnica.

Jest to już czwarta edycja z rzędu, kiedy to Unici występują w rozgrywkach pucharowych i trzeba przyznać, że GTS Rokitnica pozostawił po sobie najlepsze wrażenie ze wszystkich dotychczasowych naszych przeciwników z I rundy.

Ogólnie cały mecz to przewaga biało-granatowych, widać było większą "mądrość piłkarską". Były jednak też sytuacje, w których wykazać się musiał bramkarz KKS, Krzysztof Ziółkowski.

Pierwsza bramka padła w 35. minucie. Świetnie piłkę głową zgrał Paweł Kleinschmidt, a Bogusław Lizak przycelował idealnie pod poprzeczkę. 10 minut później ponownie błysnęła ta dwójka, zamieniając się rolami. Prostopadłe podanie Lizaka przejął Kleinschmidt i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Mateusza Wasilewskiego. Goście nie odpuszczali i w 81. minucie zdobyli bramkę kontaktową, a jej autorem był grający trener Rafał Galeński. Na tym jednak strzelanie się skończyło i Unia zagra w II rundzie

rozgrywek.

Bramki: 1:0 Bogusław Lizak (35.), 2:0 Paweł Kleinschmidt (45.), 2:1 Rafał Galeński (81.).

UNIA: 1 Ziółkowski - 3 Pryll (68. Kolasa), 17 D.Kleinschmidt, 5 Glienkeżółta kartka, 18 Zajmała - 19 P.Kleinschmidt, 8 Wilczewski [KPT], 10 Kotowskiżółta kartka, 14 Tomasiak (76. 22 Langowski) - 7 Lizak, 13 Tutkowski (60. 21 Wroński).

GTS: 1 Mat.Wasilewski - 10 Białowąs, 3 Galeński [KPT]żółta kartka, 6 Kalkowski, 8 Rymon, 15 Szemraj, 17 Mar.Wasilewski, 9 Zbuchalskiżółta kartka, 13 Zbroński, 4 Bukmakowski.

Sędziował: Roman Wendt (Malenin).

Widzów: ok. 120.