Zawody odbyły się na boisku lekkoatletycznym przy SP 10, w sobotę 24 maja. Patronat honorowy nad imprezą przyjął prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Sportowcy chwalili bardzo dobre przygotowanie obiektów oraz świetną organizację zawodów.
Podczas zawodów padł rekord świata w rzucie dyskiem antycznym ( pobił go Sebastian Wenta), oraz 8 rekordów Polski.
Wyniki zawodów:
Konkurencje pucharowe:
Czwórbój rzutowy M:
1 Sebastian Wenta - Lubiszewo (60pkt)
2 Janusz Chilmanowicz - Działdowo (40pkt)
3 Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp. (39pkt)
Czwórbój rzutowy K:
1 Danuta Bartkowska - Nidzica (46pkt)
2 Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg (46pkt)
3 Renata Bembnista - Bydgoszcz (10 pkt)
Trójbój oszczepniczy:
1. Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp (245,95m)
2. Jan Dec - Cigacice (238,32m)
3. Tadeusz Diak - Sławno (223,04m)
Konkurencje indywidualne M:
Speerorama
1. Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp
2. Andrzej Jenek - Chorzow
3. Konrad Bonda - Barwinów
Rzut dyskiem antycznym
1. Sebastian Wenta - Lubiszewo
2. Janusz Chilmanowicz - Działdowo
3. Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp
Rzut ciezarkiem
1. Mariusz Walczak - Warszawa
2. Jerzy Mathia - Warszawa
3. Antoni Kargol - Wałcz
Młot szkocki
1. Sebastian Wenta - Lubiszewo
2. Antoni Kargol - Wałcz
2. Wiktor Matczyński - Toruń
Rzut oszczepem
1. Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp
2. Jan Dec - Cigacice
3. Andrzej Jenek - Chorzow
Pchniecie kula
1. Andrzej Semborowski - Tczew
2. Sebastian Wenta - Lubiszewo
3. Wiktor Matczyński - Toruń
Rzut granatem
1. Jan Dec - Cigacice
2. Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp.
3. Ryszard Wielgus - Gdynia
Skok w dal
1. Bartkowski Jan - Nidzica
2. Robert Piotrowski - Kołobrzeg
Skok wzwyż
1. Dariusz Drewa - Tczew
2. Mirosław Puta - Elbląg
3. Krzysztof Kaszuba - Pelplin
Konkurencje indywidualna K
Speerorama
1. Danuta Bartkowska - Nidzica
2. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
Rzut Dyskiem antycznym
1. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
2. Beata Dulka- Tczew
3. Danuta Bartkowska - Nidzica
Rzut ciężarkiem
1. Danuta Bartkowska - Nidzica
2. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
Młot szkocki
1. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
2. Danuta Bartkowska - Nidzica
Rzut oszczepem
1. Danuta Bartkowska - Nidzica
2. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
Pchnięcie kulą
1. Beata Dulka - Tczew
2. Danuta Bartkowska - Nidzica
3. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
Skok w dal
1. Danuta Bartkowska - Nidzica
Podczas zawodów padł rekord świata w rzucie dyskiem antycznym ( pobił go Sebastian Wenta), oraz 8 rekordów Polski.
Wyniki zawodów:
Konkurencje pucharowe:
Czwórbój rzutowy M:
1 Sebastian Wenta - Lubiszewo (60pkt)
2 Janusz Chilmanowicz - Działdowo (40pkt)
3 Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp. (39pkt)
Czwórbój rzutowy K:
1 Danuta Bartkowska - Nidzica (46pkt)
2 Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg (46pkt)
3 Renata Bembnista - Bydgoszcz (10 pkt)
Trójbój oszczepniczy:
1. Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp (245,95m)
2. Jan Dec - Cigacice (238,32m)
3. Tadeusz Diak - Sławno (223,04m)
Konkurencje indywidualne M:
Speerorama
1. Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp
2. Andrzej Jenek - Chorzow
3. Konrad Bonda - Barwinów
Rzut dyskiem antycznym
1. Sebastian Wenta - Lubiszewo
2. Janusz Chilmanowicz - Działdowo
3. Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp
Rzut ciezarkiem
1. Mariusz Walczak - Warszawa
2. Jerzy Mathia - Warszawa
3. Antoni Kargol - Wałcz
Młot szkocki
1. Sebastian Wenta - Lubiszewo
2. Antoni Kargol - Wałcz
2. Wiktor Matczyński - Toruń
Rzut oszczepem
1. Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp
2. Jan Dec - Cigacice
3. Andrzej Jenek - Chorzow
Pchniecie kula
1. Andrzej Semborowski - Tczew
2. Sebastian Wenta - Lubiszewo
3. Wiktor Matczyński - Toruń
Rzut granatem
1. Jan Dec - Cigacice
2. Grzegorz Pawelski - Gorzów Wlkp.
3. Ryszard Wielgus - Gdynia
Skok w dal
1. Bartkowski Jan - Nidzica
2. Robert Piotrowski - Kołobrzeg
Skok wzwyż
1. Dariusz Drewa - Tczew
2. Mirosław Puta - Elbląg
3. Krzysztof Kaszuba - Pelplin
Konkurencje indywidualna K
Speerorama
1. Danuta Bartkowska - Nidzica
2. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
Rzut Dyskiem antycznym
1. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
2. Beata Dulka- Tczew
3. Danuta Bartkowska - Nidzica
Rzut ciężarkiem
1. Danuta Bartkowska - Nidzica
2. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
Młot szkocki
1. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
2. Danuta Bartkowska - Nidzica
Rzut oszczepem
1. Danuta Bartkowska - Nidzica
2. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
Pchnięcie kulą
1. Beata Dulka - Tczew
2. Danuta Bartkowska - Nidzica
3. Bogumiła Maryszczak - Kołobrzeg
Skok w dal
1. Danuta Bartkowska - Nidzica
Komentarze (3) dodaj komentarz
g_gość
26.05.2014, 18:55
bylo super
szkoda tylko, ze kibiców bylo tak niewielu, no cóż to nie mecz piłkarski 5-tej ligi...
Odpowiedzgośc_gość
27.05.2014, 09:03
Szkoda...
szkoda,ze Tczew nie ma stadionu Lekkoatletycznego ! jak choćby Malbork, Starogard, Chojnice....no cóz jaka władza taki sport i kultura :)
Odpowiedz_gość
27.05.2014, 12:03
Pszczółki nawet mają stadion. Reklama tych zawodów pkt 0. Wyniki do publicznej wiadomości pkt 0. Co to za komunikat?
Odpowiedz