MF Meble Tczew. KS Basket zrewanżował się

MF Meble
W sobotnim meczu KS Basket okazał się lepszy. Zespół z Piły zrewanżował się MF Meblom i wygrał 89:67 w drugiej rundzie rozgrywek II Ligi.

Bardzo dobrze w mecz weszli gospodarze - przejmując prowadzenie i utrzymując je, o czym świadczy dwunastopunktowa przewaga nad gośćmi po pierwszej kwarcie. Druga część spotkania również nie była udana dla podopiecznych trenera Jacka Miecznikowskiego. Przewaga KS Basket rosła, a tczewianie dopiero w połowie tej kwarty rozpoczęli pogoń w odrabianiu strat. Ostatecznie pierwsza połowa rewanżowego pojedynku zakończyła się wynikiem 48:25 dla ekipy z Piły.

Po wyjściu z szatni zespół trenera Grzegorza Chodkiewicza był prawie pewny wygranej. Dlaczego prawie? MF Meble nie raz potrafili zaskoczyć rywali, jednak nie w tym meczu. Pomimo bardzo dobrej gry Daniela Syldatka, który ponownie został najlepszym strzelcem zdobywając 17 punktów oraz 8 zbiórek, nie udało się dogonić przeciwników. Ogromnym wsparciem dla beniaminka z Tczewa byli zawodnicy Polpharmy Starogard Gdański: Szymon Długosz oraz Filip Struski, którzy dołożyli po 15 punktów. Pod koszem dzielnie walczył Michał Kaliński, kolejny raz udowadniając, że na tej pozycji czuje się świetnie - 10 zbiórek. Warto dodać, że Tomasz Użlis zanotował na swoim koncie cztery asysty.

Po stronie gospodarzy należy na pierwszym miejscu wyróżnić Grzegorza Przewoźniaka, który odnotował triple-double (13 punktów, 12 zbiórek, 10 asyst). Najlepszym strzelcem KS Basket Piła został Patryk Bielecki - 17 punktów.

Koszykarze MF Meble Tczew próbowali do końca meczu znaleźć sposób na szybki atak przeciwników, jak i na poprawę swojej gry. Spotkanie zakończyło się jednak zwycięstwem gospodarzy 89:67.

KS Basket doznając porażki w I rundzie rozgrywek w Tczewie był bardzo zmotywowany, aby zrewanżować się drużynie MF Meble na swoim parkiecie. Drużynę z Tczewa czeka teraz pełna mobilizacja na kolejny mecz przed własną publicznością już 8 lutego o godz. 18:00 z KUKS Dubois Koszalin.

Zapraszamy wszystkich do hali przy ul. Królowej Marysieńki 10 i zachęcamy do głośnego dopingu.

KS Basket Piła - MF Meble Tczew 89:67 (24:12 24:13 22:16 19:26)

KS Basket: Bielecki 17, Ludynia 16, Przewoźniak 13, Zając 13, Jankowski 8, Lipiński 6, Uliczka 5, Pasieka 4, Rajewicz 4, Pochylski 3, Gaweł 0, Żebrowski 0.

MF Meble: Syldatk 17, Długosz 15, Struski 15, Krakowiak 6, Kaliński 4, Wieczorkowski 4, Użlis 3, Ronowski 2, Sarnowski 1, Bławat 0.