Gryf zagra z Wierzycą Pelplin w 6 kolejce IV ligi

W weekend zostaną rozegrane mecze 6 kolejki Pomorskiej IV Ligi R-GOL.com. W sobotę (07.09.2013 r.) o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Czarnieckiego 8 w Pelplinie w derbach Kociewia Gryf 2009 Tczew stawi czoła piłkarzom miejscowej Wierzycy.

Świetnie spisująca się w tym sezonie drużyna z Pelplina po odniesionych 4 zwycięstwach i 1 remisie z 13 punktami zajmuje obecnie 1 miejsce w tabeli IV ligi, zaś Gryf plasuje się na pozycji 10 z 7 punktami (2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki). Zapowiada się ciekawe spotkanie, którego stawką będzie dla gospodarzy obrona pozycji lidera po 6 kolejce, a dla gości przerwanie złej passy 3 meczy bez zwycięstwa i serii 187 minut bez strzelonej bramki.

W poprzednim sezonie piłkarze z Pelplina zajęli 8 miejsce, wyprzedzając Gryfitów o 4 pozycje. Wyniki spotkań bezpośrednich rozegranych w sezonie 2012/2013:
20.10.2012 Wierzyca Pelplin 0:1 Gryf 2009 Tczew
25.05.2013 Gryf 2009 Tczew 0:4 Wierzyca Pelplin