Ruszyło XIX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Plażówka (fot. TCSiR)

zobacz galerię zdjęć: 3
Ruszyło XIX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Na inauguracji wystartowały 33 zespoły (20 OPEN, 6 kobiet i siedem 40+).

Po środowych ulewach turniej wydawał się mocno zagrożony, ale w czwartek od rana nie padało. Za to wiał porywisty wiatr, który z jednej strony osuszył boiska, z drugiej jednak bardzo przeszkadzał w grze.

We wszystkich kategoriach najpierw grano w grupach. Panie i kat 40+ zaraz po nich grali półfinały i finał. W OPEN zwycięzcy grup musieli jeszcze przejść fazę ćwierćfinałów.

W kategorii Pań zwyciężyła para Olga Klein : Karmen Sosińska z Gdańska pokonując w finale Agatę Lamek i Martę Zielonka ze Starogardu Gd. 21 : 17.

III miejsce dla Anny Strehlau i Karoliny Żurawskiej z Gdańska, które pokonały Karinę Kuźmicz i Izabelę Narwojsz również z Gdańska 21:13.

W kategorii 40+ od lat bezkonkurencyjni Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski wygrali również I turniej GP 2016 pokonując w finale Zbigniewa Kowalskiego i Roberta Jędrzejczaka 21:11.

III Miejsce dla Marka Patoły i Stanisława Bojewskiego, którzy wygrali z mieszaną parą Beata Klimkowska : Andrzej Masiak 21:18.

W kategorii OPEN pierwszy turniej jest jak zwykle wielką loterią, ponieważ nie ma rozstawień w grupach, a często zdarza się że silne i liczące się zespoły w klasyfikacji generalnej spotykają się już w fazie grupowej. W tym roku los nie był łaskawy dla zwycięzców Turnieju Otwarcia Sezonu w Siatkówce Plażowej z czerwca tego roku Bartka Krajnika i Karola Mrozka, którzy spotkali się w grupie z ubiegłorocznymi zwycięzcami całego cyklu Grand Prix Mikołajem Brange i Krzysztofem Zbrzeźnym. W dwusetowym pojedynku (tylko 2 zespoły w tej grupie) zwyciężyli ubiegłoroczni Mistrzowie Tczewa Brange - Zbrzeźny 2:0.
W tej kategorii najbardziej zacięte, emocjonujące i grane na przewagi były mecze finałowe - finał i mecz o III miejsce.

W meczu o III miejsce bracia Maciej i Michał Kaszowicz z Pelplina pokonali 22:20 Łukasza Żurawskiego i Aleksandra Lech z Gdańska.
W wielkim finale spotkały się zdecydowanie dwa najlepsze zespoły tego dnia. Po naprawdę bardzo pasjonującym meczu Marek Rogiński i Kamil Dębski wygrali z Mikołajem Brange i Krzysztofem Zbrzeźnym 26:24 (ci drudzy mieli 2 piłki meczowe).

Za tydzień, w czwartek 14 lipca kolejny, drugi z sześciu zaplanowanych turniejów.

Zapraszamy na KANONKĘ od godz. 17.00, zapisy przed zawodami.
Organizatorem imprezy jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.