Samborzanki ponownie zwycięskie!

Sambor Tczew pokonał MTS Żory w meczu I ligi kobiet. Obie drużyny grały w bardzo wąskich składach. Łącznie na parkiecie pojawiło się tylko 17 zawodniczek.

Sambor do sobotniego spotkania przystąpił w 9-osobowym składzie, a MTS w miał zaledwie osiem zawodniczek. Malborska hala, bo właśnie w niej wyjątkowo jako gospodarz zagrał Sambor, od pierwszych minut sprzyjała tczewiankom. Gdy bramkę rzuciła Alicja Szprengier, w 10. minucie było już 6:2.

Później podopieczne Bartłomieja Peplińskiego powiększyły swoją przewagę do pięciu trafień. Bardzo dobry okres gry zaliczyła Oktawia Majorowska. MTS nie chciał jednak oddać zwycięstwa bez walki. W ofensywie brylowała Magdalena Reichel. Właśnie po jej rzucie na pięć minut przed przerwą był remis 10:10.

Taki obrót spraw tylko podrażnił zawodniczki Sambora Tczew. Przed przerwą zaczęły budować swoją przewagę i ostatecznie pierwszą część spotkania wygrały 16:11. Jej wynik ustaliła Szprengier. Po zmianie stron gospodynie kontrolowały sytuację na boisku.

W Samborze dobrze grała Justyna Domnik, która po raz kolejny rzuciła dwucyfrową liczbę bramek. Gdy na kwadrans przed końcem trafiła Majorowska, było już 26:18. Do końca utrzymywała się pewna przewaga Sambora, który zwyciężył 33:27.

Sambor Tczew - MTS Żory 33:27 (16:11)

Sambor: Skonieczna, Frankowska - Domnik 10, Szprengier 6, Maszota 6, Majorowska 6, Meger 4, Zwolak 1 oraz Muller.