TALK-McDonald’s w Mikołajkowy weekend

TALK
Działo się. Debiut Michaela Hicks w TALKu. TCZ znów na pierwszym miejscu! Devils po dwóch porażkach spada z pierwszego na trzecie, Stars i Panowie awansują na drugie. Pierwsza wygrana drużyny Massdek.

Drin Team : OSZI P&J Sport Team 27:70
Debiut Michaela Hicksa może nie był oszałamiający, ale nastąpił. Michael przeciw Drin Teamowi rzucił 13 punktów i zebrał 8 piłek z tablic w niespełna 20 minut. Zespół „Oszi” potwierdził, że w pełnym składzie, z Romanem Olszewskiem i Hicksem, będą groźni dla każdej drużyny w TALKu. Jeśli nie faworytem rozgrywek.
Statystyki meczowe:

TCZ : ProCam 76:40
Zespół ProCamu miał chyba ochotę sprawić niespodziankę, ale zespół mistrzów szybko wybija takie myśli z głów przeciwników. Gracze TCZ szybko osiągnęli przewagę i kontrolowali mecz od pierwszej, do ostatniej kwarty.

Stars i Panowie : Massdek 59:35

Massdek był bardzo głodny zwycięstwa od początku weekendu. Niestety jedyny zespół bez zwycięstwa w lidze, nie wszedł dobrze w mecz, przegrywając pierwszą kwartę 20:6, a jedynym punktującym w zespole był Marek Jankowski. Stars i Panowie po takim początku meczu nie mieli już problemów z dowiezieniem zwycięstwa do końca meczu.

Devils : SRKFiS Polpharma 43:49
Talkowicze chyba trochę zapomnieli, że zespół ze Starogardu potrafi naprawdę dobrze grać w basket. Polpharma wszystkim przypomniała o tym w sobotni wieczór w najładniejszym spotkaniu weekendu.
Devilsi wyszli na parkiet jakby senni i przegrali pierwszą kwartę ze zmotywowanymi starogardzianami 11:15. Druga kwarta zakończyła się remisem i na drugą połowę spotkania Polpharma wyszła z 4 punktowym prowadzeniem. Zaczęła się trzecia kwarta, a trzecia kwarta jest domeną Diabłów, wygrali tą część spotkania 20:10 i wyszli na 6 punktowe prowadzenie i pełni optymizmu weszli w czwartą kwartę.
W całej IV edycji nie zdarzył się mecz w którym drużyna nie rzuciłaby choć punktu w kwarcie, ten mecz był pierwszym. Dzięki zespołowej grze, dobrej obronie i wierze w zwycięstwo SRKFiS Polpharma wygrała ostatnią kwartę 12 do 0, i tym samym wygrała całe spotkanie, a Devilsi przegrali pierwsze spotkanie w tej edycji.

Massdek : Drin Team 31:39

Jak napisałem wcześniej gracze Massdeku byli bardzo zmotywowani by wygrać pierwszy mecz w historii istnienia ich młodego zespołu. Pierwsze zwycięstwo zanotowani grając przeciwko Drin Teamowi.
Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, dopiero w drugiej połowie gracze Massdeku, dzięki spokojniejszej grze w ataku i lepszej skuteczności zaczęli budować przewagę. Przewagę którą dowieźli do końca meczu. Na wyróżnienie zasłużyli Marek Jankowski (15 punktów, 7 zbiórek), Filip Maniuk (10 pkt.) i Wojciech Chyła, którzy najbardziej przyczynili się do pierwszej wygranej Massdeku.

Devils : Stars i Panowie 37:47
Po sobotniej przegranej Devilsi nie przystępowali do tego meczu w dobrych humorach, a humor popsuli im jeszcze bardziej zawodnicy Stars i Panowie … oraz, jak mówią zawodnicy Devils, sędziowie.
Po końcu pierwszej kwarty było widać, że sędziowie odgwizdują wszystkie niedozwolone kontakty w obronie i ataku, nawet te sprytne, które są w zwyczaju graczy Devils, a które zwykle uchodzą im płazem. Gracze Stars i Panowie, zmienili więc taktykę. Z premedytacją wchodzili pod kosz by wysocy gracze Devils ich faulowali. Ta taktyka okazała się skuteczna i już pod koniec 2 kwarty zawodnicy podkoszowi Diabłów mieli problemy z faulami.
Dzięki tej taktyce i rozsądnej grze w ataku (stosunek strat SiP - Devils, 5-15), gracze Stars i Panowie, po przekroczeniu limitu fauli przez Piotrów Borysa i Rossa, wygrali czwartą kwartę 19 do 3, i tym samym cały mecz.
Na wyróżnienie zasługują Krzysztof Link (17 pkt. i 12 zb. ) i Maciej Wojciechowski (20 pkt.) i w drużynie przegranej Piotr Borys (14 pkt.) i Piotr Ross (10 pkt. i 12 zb.).

OSZI P&J Sport Team : TCZ 32:94
To miał być ciekawy mecz. I byłby ciekawy gdyby w drużynie Oszi pojawili się na parkiecie Roman Olszewski i Michael Hicks.
Spotkanie było jednostronne, lecz widać również duży potencjał młodych graczy Oszi. Są drużyną u której widać coraz lepsze zgranie.
Drużyna mistrzów nie dał żadnych szans młodym graczom i po końcowym gwizdku mogli się cieszyć nie tylko z wygranego spotkania, ale dzięki dwóm porażkom Devilsów w ten weekend, z powrotu na fotel lidera TALKu.

ProCam : SRKFiS Polpharma 46:62
Zawodnicy ze Starogardu przystąpili do meczu z dobrymi nastrojami po sobotniej wygranej.
Natomiast ProCam w dalszym ciągu ma ochotę na zwycięstwo z kimś z czołowej czwórki zespołów. Jak na razie żaden z zespołów nie dał im choć cienia takiej szansy. Polpharma zwyciężyła jak zwykle dzięki rzetelnej obronie i zabójczym kontratakom.