Pewna wygrana Aussie Sambora w Piotrkowie!

Sambor Tczew (fot. oficjalna strona zespołu)
Zawodniczki Aussie Sambora Tczew rozegrały w Piotrkowie Trybunalskim prawdopodobnie najlepsze spotkanie w tym sezonie, czego efektem jest wysoka wygrana z miejscową Piotrcovią - 29:21! Jest to najwyższa wygrana naszej drużyny w historii występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Optymizm w szeregi naszej drużyny wdał się już na samym początku meczu, gdyż rozpoczęło się od wyniku 3:0 dla tczewianek. Pierwszą bramkę dla gospodyń zdobyła, dopiero w 7. minucie, Stefka Agova. Natychmiast odpowiedziały jednak Samborzanki i za sprawą Justyny Belter oraz Hanny Strzałkowskiej na tablicy widniał wynik 1:5! Piotrkowianki próbowały nawiązywać walkę, lecz to było za mało na świetnie dysponowany w tym dniu tczewski zespół! Do przerwy prowadziliśmy 13:10.

Druga część do gry to podobny scenariusz, czyli zdecydowana kontrola wyniku przez szczypiornistki Aussie Sambora. Gra naszych zawodniczek układała się bardzo dobrze, tak w obronie, jak i w ataku. W bramce świetnymi interwencjami popisywała się Agnieszka Kordunowska-Lupa. Swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie rozegrała Tetiana Bilenia, która była w tym dniu najskuteczniejszą Samborzanką (7 bramek). Oby tak dalej! Kolejny, mały epizod w bramce w PGNiG Superlidze, zaliczyła niespełna 19-letnia wychowanka Sambora, Wiktoria Frankowska. Zaś wynik meczu na 29:21 trafieniem z koła ustaliła Magdalena Mazur.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Aussie Sambor Tczew 21:29 (10:13)

Piotrcovia: Skura, Opelt - Agova 7/3, Ivanović 4, Rol 2, Kucharska 2, Wypych 2, Piecaba 2, Nowak 1, Kopertowska 1, Sobińska, Cieślak, Jałoszewska, Janiszewska

Sambor: Wiercioch, Kordunowska-Lupa - Bilenia 7, Tomczyk 5, Pasternak 3/1, Strzałkowska 3, Skonieczna 3, Krajewska 3, Belter 2, Mazur 1, Nowicka 1, Domnik 1