Wygrana torunian w Tczewie

TALK - Tczewska Amatorska Liga Koszykówki (fot. TALK)
Zespół AZS UMK CONSUS PBDI Toruń w niedzielnym meczu okazał się lepszy od MF Meble Tczew i wygrał 92:66.

Spotkanie od celnego rzutu rozpoczął Maciej Bałabuch. Niestety - te dwa punkty towarzyszyły drużynie z Tczewa aż do siódmej minuty pierwszej kwarty. AZS UMK Consus PBDI Toruń wykorzystał to i nie dał się zatrzymać, wrzucając przeciwnikom 15 punktów z rzędu. Tczewianie w trzech ostatnich minutach obudzili się w ataku, kończąc ostatecznie pierwszą kwartę wynikiem 23:14 dla gości.

Druga kwarta okazała się najgorszą częścią spotkania dla drużyny Jacka Miecznikowskiego. Ekipa z Torunia narzuciła swój styl gry, dorzucając punkt za punktem i zwiększając swoją przewagę nawet do 24 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem AZS UMK CONSUS PBDI 40:20.

W drugiej połowie ekipa z Tczewa obudziła się i prezentowała się lepiej. Jednak nawet skuteczna gra Aleksandra Lebiedzińskiego, zawodnika Polpharmy Starogard Gdański, który podpisał niedawno umowę szkoleniową z tczewskim zespołem, nie pomogła w odrobieniu strat zespołu. Na wyróżnienie zasłużył również Mateusz Leśniak, który dołożył 11 punktów i 7 zbiórek.

Efektywną grą i najlepszą skutecznością w zespole z Torunia odznaczyli się: Radosław Plebanek oraz Sławomir Murowicki, którzy rzucili po 15 punktów dla swojego zespołu.
Mecz zakończył się wygraną ekipy z Torunia 92:66. Dla gospodarzy jest to pierwszy przegrany mecz w domu, ale już za tydzień drużyna będzie miała okazję zrewanżować się swoim kibicom już w kolejnym meczu z Kotwicą 50 Kołobrzeg.

MF Meble Tczew - AZS UMK Consus PBDI Toruń 66:92 (14:23 6:17 18:25 28:27)

MF Meble:: Lebiedziński 14, Leśniak 11, Gołębiewski 7, Portacha 7, Żebrowski 6, Bałabuch 5, Kurpiewski 5, Syldatk 5, Ronowski 4, Kaliński 2, Krakowiak 0, Sarnowski 0.
AZS UMK Consus PBDI: Murowicki 15, Plebanek 15, Pagacz 10, Malinowski 9, Stolarek 8, Przybyszewski 8, Jasnowski 7, Tomczyk 7, Lipiński 6, Bagaziński 5, Derkowski 2, Meszyński 0.