Decka Pelplin zwycięża w II rundzie Play Off

(fot. mat. prasowe)
Decka Pelplin po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała zespół KS Stal Otrów Wlkp. 79:76. Dzięki czemu w rywalizacji do dwóch zwycięstw pelpliński zespół prowadzi 1:0.

Koszykarze Decki Pelplin przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani oraz zmotywowani, co przełożyło się na parkiet. Decka w szóstej minucie pierwszej kwarty wygrywała 8:0, zmuszając trenera gości Mikołaja Czaje do wzięcia przerwy na żądanie. Po przerwie Ostrowska drużyna, zaczęła grać zdecydowanie lepiej głównie za sprawą swojego doświadczonego podkoszowego Wojciecha Żurawskiego. W pelplińskiej drużynie nie do zatrzymania był Marcin Chudy, którego punkty z szybkiego ataku pozwoliły Dece prowadzić 23:17 po pierwszej kwarcie.
Kwartę numer dwa celnym rzutem dwupunktowym otworzył kapitan Decki Bartosz Sarzało. Gospodarze narzucili swoje tempo gry, dzięki czemu osiągnęli nawet dziesięciopunktową przewagę. Gościom szybko jednak udało się zniwelować straty do 6 punktów, głównie za sprawą świetnych ostatnich minut braci Krzysztofa i Michała Spały.
Początek drugiej odsłony meczu należał zdecydowanie do ostrowskiej drużyny. Decka złapała zadyszkę, nie potrafiąc znaleźć recepty na Wojciecha Żurawskiego. Do gry włączył się także Łukasz Olejnik, który w kwarcie numer trzy popisał się trzema celnymi trójkami. W pelplińskiej drużynie posypała się zarówno gra w ataku jak i w obronie, co przełożyło się na wynik. (sześciopunktowa strata po trzech kwartach 49:55)
Decka chcąc myśleć o zwycięstwie musiała w kwarcie numer cztery zagrać zdecydowanie lepiej. I to się udało. Gospodarze pokazali, że są doskonale przygotowani fizycznie do sezonu, rozbijając zespół z Ostrowa skutecznym szybkim atakiem oraz agresywną obroną. Karol Dębski niewidoczny, przez całe spotkanie w kwarcie numer cztery zdobył 14 punktów, pokazując, że nie bez powodu został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem rundy zasadniczej. Wprawdzie jeszcze na minutę przed końcem na tablicy widniał wynik 77:76 dla pelplinian, jednak niesieni głośnym dopingiem kibiców gospodarze nie dali wyrwać sobie zwycięstwa. Kolejne spotkanie Decka rozegra 01.04.2016 o godzinie 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim.

Decka Pelplin - KS Stał Ostrów Wlkp. 79:76 (23:17, 15:15, 11:23,30:21)
DECKA: Chudy 18 (3), Dębski 18 (2), Sarzało 16, Kowalczuk 10, Muntowski 8 (2), Krzywdziński 6, Kamiński 3 (1)