Ergowiosła 2014: Unita Sebastian Pabjan Mistrzem Polski juniorów

Sebastian Pabjan Mistrzem Polski juniorów
7 grudnia 2014 na Hali Widowiskowej gdańskiej AZS AWFiS odbyła się ósma edycja Ergowioseł. Wyścigi w kategorii juniorów młodszych (15-16 lat) były biegami rangi Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W zawodach startowało kilkuset zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych.

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski na ergometrze wioślarskim po bardzo pasjonującej walce w kategorii juniorów młodszych zdobył na dystansie 2000 metrów Unita Sebastian Pabjan z czasem 6:37. Drugi na mecie zameldował się zawodnik Adam Sinocha (MOS Ełk), a trzeci Dawid Górski (UKS Szóstka Gdańsk).

Na piątej pozycji zawody ukończył junior starszy KKS Unia Karol Arczewski z czasem 6:44.

Brązowy medal, również po bardzo wyrównanej i pasjonującej walce na dystansie 1000 m, zdobył wychowanek tczewskiej Unii Michał Baran w kategorii seniorów wagi lekkiej z czasem 3:04. Uległ nieznacznie Jarkowi Zapał i Krzysztofowi Strupińskiemu z AZS AWFiS Gdańsk.