Opis 9. i 10. kolejki Tczewskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki

TALK - Tczewska Amatorska Liga Koszykówki (fot. TALK)
Italia Stile nadal bez zwycięstwa, Piotr Samujło wraca do gry po kontuzji, duże wzmocnienie w Sherdog.

Wyniki sobotnich meczów:

1. Metrox - OSiR Basketball 54:50. Zdobycze punktowe: Metrox: Maciej Wojciechowski - 23 pkt., Marcin Kotłowski - 14 pkt. OSiR Basketball: Artur Grodź-17 pkt., Jan Smoter - 11 pkt.
2. Devils - Zmixowani 59:44. Zdobycze punktowe: Devils: Dawid Topolski - 25 pkt., Krzysztof Link - 18 pkt., 12 zb. Zmixowani: Błażej Żołędziewski-20 pkt., Krzysztof Lobko 10 pkt.
3. TCZ - SRKFiS Polpharma Starogard Gdański - 43:28 . Zdobycze punktowe: TCZ: Bartosz Kosmaczewski - 15 pkt., 10 zb. Tomasz Hibner-13 pkt., Piotr Samujło - 10 pkt. Polpharma: Tomasz Użlis - 11 pk. Maciej Szymański - 6 pkt.

Mecz 2 zespołów walczących o najwyższe cele w TALK. Świetny początek tczewian ale przebudzenie starogardzian w 3. Kwarcie mogło napędzić strachu drużynie TCZ. W 4. Kwarcie TCZ powiększyło przewagę i dowiozło zwycięstwo do końca.
4. Black Horse - JEJICH -30:122. Zdobycze punktowe: Black Horse: Dawid Stefan - 11 pkt. Dariusz Bayerowski-10 pkt. JEJICH: Kacper Czapski-43 pkt., Michał Ebertowski - 22 pkt., 28 zb., Filip Rajkowski-19 pkt., 11 asyst.
Tym meczem gracze Jejich poprawili sobie statystyki indywidualne i drużynowe. Zespół Black Horse mógł tylko przyglądać się poczynaniom Starogardzian. Kolejna „setka” w Lidze.

5. Sherdog - Italia Stile 65:36. Zdobycze punktowe: Sherdog: Tomasz Chrzanowski - 23 pkt., Jarosław Pluszcz - 14 pkt., Italia Stile: Mateusz Pustkowski - 10 pkt. Adam Tusk i Marcin Etmański po 7 pkt.

W bardzo okrojonym składzie Italia Stile nie mogła przeciwstawić się zespołowi Sherdog, prowadzonemu jak zawsze przez Tomasza Chrzanowskiego i „nowozatrudnionego” Marka Jankowskiego.

Wyniki meczów niedzielnych:

1. Black Horse - Sherdog 43:64. Zdobycze punktowe: Black Horse: Dawid Stefan - 14 pkt. Miłosz Nazarewicz - 10 pkt. Sherdog: Tomasz Chrzanowski - 22 pkt., 11 zb., Jarosław Pluszcz - 17 pkt., Marek Jankowski - 10 pkt.
2. Metrox - Italia Stile 59:44. Zdobycze punktowe: Metrox: Michał Młyński - 17 pkt., Marcin Kotłowski - 15 pkt., 18 zb., Tomasz Sosnowski - 12 pkt. Italia Stile: Adam Serkowski - 14 pkt., Marcin Etmański - 11 pkt., 10 zb.
3. Devils - JEJICH 49:34 . Zdobycze punktowe: Devils: Krzysztof Link - 26 pkt., 22 zb., Dawid Topolski - 15 pkt., 11 zb. JEJICH: Paweł Rajkowski - 8 pkt., Robert Piernicki i Kacper Czapski po 7 pkt.
Wynik po 1. kwarcie 4:13 dla Jejich. W tym fragmencie gry to zawodnikom ze Starogardu było bliżej do zwycięstwa. Kwarty 2. i 3. były bardzo zacięte i wyrównane. Popis gry w 4. kwarcie dał Krzysztof Link. Zdobył on w tej części gry 12 ze swoich 26 pkt. w całym meczu. Ostatnią ćwiartkę Devils wygrali 22:2 i to pozwoliło im cieszyć się ze zwycięstwa w tym trudnym meczu.

4. SRKFiS Polpharma Starogard Gdański - OSiR Basketball 87:53. Zdobycze punktowe: Polpharma: Przemek Józefiak - 27 pkt., 15 zb., Grzegorz Chmielowski - 24 pkt., Maciej Szymański - 20 pkt. OSiR Basketball: Mateusz Jurojć - 13 pkt., Jan Smoter - 12 pkt., 10 zb., Artur Grodź-11 pkt.
5. TCZ - Zmixowani 88:29. Zdobycze punktowe: TCZ: Tomasz Hibner-27 pkt., 10 zb., Tomasz Smykowski - 19 pkt., Bartosz Krasiński i Mateusz Papis po 16 pkt. Zmixowani: Błażej Żołędziewski-12 pkt., 12 zb.,Karol Wojtaś - 8 pkt.