Zwycięstwo na zakończenie zmagań ligowych - relacja z meczu z Olimpią-Beskid Nowy Sącz

Sambor Tczew (fot. oficjalna strona zespołu)
W ostatnim meczu przed spotkaniami barażowymi, a za razem kończącym rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet, Aussie Sambor Tczew pokonał na własnym parkiecie Olimpię-Beskid Nowy Sącz 30:22. Był to dobry prognostyk przed czekającymi naszą drużynę potyczkami z UKS-em PCM Kościerzyna.

Rozpoczęło się od dwóch szybkich "ciosów" w wykonaniu zawodniczek gości, których autorkami były kolejno Dorota Basta oraz Kamila Szczecina. Jednakże Samborzanki pokazały, że kontrolują sytuację i szybko wyrównały rzutami Kasi Skoniecznej oraz Justyny Belter. Ponownie jednak 2-bramkową przewagę odzyskały sądeczanki. W 11. minucie trafiła Kasia Pasternak, a tym samym Samborzanki uzyskały prowadzenie, którego, jak się potem okazało, nie oddały już do końca. Dobrze na skrzydle spisywała się właśnie Pasternak, a kolejny udany występ notowała Justyna Belter. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:11 dla Aussie Sambora.

Na początku drugiej części gry widać było, że tczewianki mają mecz pod całkowitą kontrolą. W 33. minucie, po dwóch z rzędu bramkach Tetiany Bilenii, prowadziliśmy już 17:12. Na linii 7. metrów skuteczna była Magda Krajewska, która w ciągu dwóch minut dwukrotnie pokonała bramkarkę z rzutu karnego. W 35. minucie do 4-bramkowej straty swojej drużyny doprowadziła jeszcze Joanna Gadzina. Od tygo momentu była to już jednak najniższa strata Olimpii-Beskid. Kolejną, kilkunastominutową szansę gry w PGNiG Superlidze otrzymała tczewska wychowanka, Wiktora Frankowska. Niespełna 19-letnia bramkarka zaliczyła kilka udanych frekwencji, za które była gromko nagradzana przez publiczność. W 53. minucie spotkania Samborzanki wyszły na prowadzenie za sprawą dwóch z rzędu trafień, tym razem już z gry, Magdy Krajewskiej. Ostatnią bramkę w meczu zdobyła obrotowa Aussie Sambora, Magdalena Mazur.

Mamy również parę słów wyjaśnienia nt. nieobecności Marty Wiercioch na tym meczu. Nasza bramkarka zachorowała i nie była jeszcze zdolna do gry w meczu z Nowym Sączem, ale już niedługo będzie do dyspozycji trenera Peplińskiego.

Jeszcze w trakcie meczu poznaliśmy barażowego rywala naszej drużyny. 16/17 maja na wyjeździe oraz 20 maja o godzinie 18:00 w Tczewie - podejmować będziemy dobrze znany nam zespół UKS PCM Kościerzyna.

Aussie Sambor Tczew - MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 30:22 (14:11)

Sambor: Kordunowska-Lupa, Frankowska - Belter 6, Krajewska 6, Pasternak 5, Bilenia 5, Tomczyk 3, Skonieczna 2, Domnik 1, Balsam 1, Mazur 1, Strzałkowska, Nowicka, Szulc

Kary: 6min (2x2min Strzałkowska,2min Tomczyk)

Karne: 2/2

Olimpia-Beskid: Sach, Szczurek - Szczecina 7, Dubajova 5, Gadzina 4, Masna 2, Basta 2, Leśniak 1, Rączka 1, Figiel, Motak, Stokłosa

Kary: 8min (2min Leśniak, 2min Gadzina, 2min Figiel, 2min Raczka)