Piotrcovia - Latocha Sambor Tczew 35:23

5 września 2010 w rozgrywkach piłki ręcznej w PGNiG Superlidze Kobiet w I kolejce zmierzyły się drużyny Latocha Sambor Tczew i AZS AWF Sport Concept Wrocław (fot. Krzysztof Gierszewski)
To spotkanie mógł wygrać tylko jeden zespół. Każdy inny wynik niż wyraźne zwycięstwo Piotrcovii uznany zostałby jako ogromna sensacja. Gospodynie oczywiście wygrały, jednak styl w jakim sięgnęły po dwa ligowe punkty może pozostawiać wiele do życzenia.

Piotrcovia raziła nieskutecznością. W pierwszej połowie aż dwóch rzutów karnych nie trafiła najskuteczniejsza zawodniczka drużyny - Agata Wypych. Na dodatek nie potrafiła wykorzystać dwóch sytuacji sam na sam z bramkarką przyjezdnych. Dobrze grała Sylwia Lisewska. Niestety skończyła swój występ w 27. minucie, po starciu z jedną z rywalek. - Jadę zaraz do szpitala. Mam nadzieję, że nie jest to złamanie nosa, a jedynie bolesne stłuczenie - mówiła po meczu piotrkowska rozgrywająca.

- Rozgrywanie takich spotkań nie ma sensu. Wiadomo, że zwycięzca może być tylko jeden, a rywalki swoje braki w wyszkoleniu będą nadrabiać m.in.: faulami. Różnica poziomów jest za duża i ciężko jest się skoncentrować na takie mecze - powiedziała Lisewska.

W drugiej połowie trener Piotrcovii dał pograć młodszym zawodniczkom. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w wyniku. Od 40 do 55 minuty Sambor prowadził z piotrkowiankami w miarę wyrównaną walkę i nie pozwolił na powiększenie ośmiobramkowej przewagi uzyskanej w pierwszej części gry. Dopiero w końcówce, gdy na boisko wróciła m.in.: Wypych, Piotrcovia rzuciła kilka bramek z rzędu i ostatecznie wygrała 35:23.

- Cieszyć się mogę tylko z dwóch punktów - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Piotrcovii Robert Nowakowski. - Na pewno nie jestem zadowolony ze skuteczności, gdyż po prostu nie można marnować tylu stuprocentowych okazji do zdobycia bramek co dzisiaj.

Ze swojej strony trzeba dodać, że Sambor w Piotrkowie zagrał bez kilku podstawowych zawodniczek. Z rożnych powodów zabrakło m.in. Magdy Krajewskiej, Justyny Wiśniewskiej, Alicji Rostankowskiej, Małgorzaty Sabajtis i Anity Kordunowskiej. Mimo takich osłabień mecz był na pewno lepszy niż pojedynek z Gdynią. Była walka, była lepsza skuteczność. Niestety po raz kolejny przydarzyły się naszym dziewczynom niewytłumaczalne przestoje w grze. Ze stanu 12-8 przez kilka minut Piotrcovia „odjechała” do wyniku 18-8, a w drugiej połowie miedzy 38, a 48 minutą Sambor stracił 4 bramki nie zdobywając żadnej i z wyniku 24-16 zrobiło się 28-16.

Najlepszą zawodniczka w tczewskiej drużynie wybrana została Aneta Skonieczna, która pokazała się z dobrej strony, wybroniła m.in. 4 rzuty karne i kilka sytuacji sam na sam z rywalkami. Osiem bramek (trzy z karnych) zdobyła Daria Wasilewska, która razem z Ulą Czarnecką (cztery bramki) są chyba najrówniej i najlepiej grającymi zawodniczkami Sambora na przekroju całego sezonu. Przegrana na wyjeździe dwunastoma bramkami z zespołem z czołówki ujmy nie przynosi, ale szkoda, że jeszcze w żadnym meczu Sambor nie był w stanie walczyć jak równy z równym przez całe spotkanie i bić się o korzystny wynik do ostatnich minut meczu. Miejmy nadzieję, że taką walkę o zwycięstwo zobaczymy już za tydzień w starciu ze Satrem Elbląg.

Piotrcovia - Latocha Sambor Tczew 35:23 (20:12)

Piotrcovia: Skura, Kowalczyk - Rol 1, Mijas 2, Mielczewska 2, Cieślak 3/1, Podrygała 2, Lisewska 5/2, Brzezowska, Wypych 7/2, Szafnicka 7/1, Szczecina 2, Dąbrowska 3, Krzysztoszek 1.
Trener: Robert Nowakowski
Kary: 6 min

Latocha Sambor: Piotrowska, Skoneczna - Czarnecka 4, Jakubowska 1, Waldowska 3, Belter, Wiącek 1, Wasilewska 8/3, Szlija, Sobieraj 3, Marcińska 1, Tomczyk, Zagrodzka 1, Jezierska 1.
Trener: Robert Karnowski
Kary: 8 min

Sędziowali: Grzegorz Christ, Tomasz Christ (obaj Wrocław).