Decka Pelplin pokonuje drużynę Tarnovia Basket

Decka Pelplin pokonuje drużynę Tarnovia Basket 82-67 . Dzięki tej wygranej staje się liderem grupy A II ligi mężczyzn.

Decka Pelplin przystępowała do tego spotkania w roli faworyta i już na początku meczu wyraźnie to zaznaczyła, prowadząc po pierwszych 5 minutach 11:2. Nasz zespół dzięki agresywnej obronie, zmusił przeciwników do kilku prostych strat co pozwoliło no wyprowadzenie szybkiego ataku i zdobycie łatwych punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24:14 i nic nie wskazywało na to, żeby zespół gości był w stanie zagrozić pelplińskim koszykarzom. Nic bardziej mylnego. Decka źle rozpoczęła drugą kwartę. Gospodarzy dopadła niemoc w ataku, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni i w 5 minucie drugiej kwarty doprowadzili do remisu 24:24. Na szczęście czas wzięty przez trenera Przemysława Bielińskiego oraz bardzo dobra zmiana Jakuba Dryjańskiego przyniosły spodziewane efekty w postaci 9 punktowej zaliczki na zakończenie drugiej kwarty.
Drugą połowę koszykarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i już po pierwszych trzech minutach prowadzili 50:35. Tarnovia nadal nie potrafiła odnaleźć sposobu na agresywną obronę Decki. Zawodnicy z Pelplina wyraźnie dominowali na desce, a także doskonale dzielili się piłką (19 asyst w całym meczu).Na 5 minut przed zakończeniem meczu na tablicy widniał wynik 79:59, kibice zgormadzeni w hali AGRO mogli odetchnąć z ulgą i cieszyć się z siódmego zwycięstwa z rzędu.

Kolejne spotkanie Decka Pelplin rozegra w najbliższą niedziele o godzinie 16 na wyjeździe. Tym razem przeciwnikiem pelplińskich koszykarzy będzie zespół Sklep Polski MKK Gniezno.
Decka Pelplin - Tarnovia Basket 82:67 (24:14 , 13:14 , 30:22 , 15:17)

Decka Pelplin - Dębski 24 (3)(13 zbiórek) ,Dryjański 16, Chudy 15(2) , Sarzało 11 (10 asyst) , Tylkowski 10(3), Czyżewski 6 , Góralczyk 0, Guz 0 , Zieńko 0, Kamiński 0, Muntowski 0.