Na zdjęciu od lewej Damian Mielewczyk oraz Leszek Kałęcki (fot. archiwum)
Tczew - Nagrodzono najlepszych tczewskich sportowców

Nagrodzono najlepszych tczewskich sportowców

W poniedziałek (01.02) w auli Gimnazjum nr 1 w Tczewie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i stypendiów prezydenta Tczewa dla najlepszych sportowców i trenerów - za osiągnięcia w 2009 r. Nagrodzonych zostało 60 osób.

Nagrody

1. Ryszard Kruża - boks MKS Wisła Tczew - Trener koordynator sekcji bokserskiej MKS Wisła Tczew. Jego zawodnicy startowali w różnych turniejach międzynarodowych, zdobywając I miejsca oraz puchary, wyróżnienia dla najlepszych zawodników tych turniejów, czym promowali klub sportowy Wisła i miasto Tczew. Zawodnicy: Adrian Smeja, Damian Mielewczyk, Patryk Litkiewicz, Patryk Dyller, Mateusz Kruża,

2. Adrian Smeja - boks MKS Wisła Tczew - V-c Mistrz Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej - Kielce,
- I m na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim - Kłajpeda - Litwa
- I m na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim - Józefa Kruży - Tczew
- I m. na Międzynarodowym Turnieju "Srebrne Rękawice" - Słupsk

3. Damian Mielewczyk - boks MKS Wisła Tczew - Brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski - Ostrołęka,
- I m. na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim - Kłajpeda - Litwa,
- I m. na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Aleksego Antkiewicza - Słupsk
- I m. na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Józefa Kruży - Tczew

4. Aleksandra Ostruszka - koszykówka UKS Piątka - Srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży jako członek kadry woj. pomorskiego
- Mistrzostwo Wschodnioeuropejskiej Ligi Koszykówki Dziewcząt
- Powołana do reprezentacji Polski na turniej w Turcji

5. Damian Bednarski - koszykówka UKS Piątka - Wieloletni trener Aleksandry Ostruszki

6. Edmund Antczak - Lekkoatletyka, Klub Lekkoatletyczny "Lechia" Gdańsk Trener
- Jakuba Giży - Akademickiego Mistrza Polski w pchnięciu kulą, brązowego medalisty Halowych Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą,
- Agnieszki Bronisz - srebrnej medalistki Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą,

7. Anna Rzepczyk - Lekkoatletyka MKS Sambor - I m. w skoku w dla na Mistrzostwach Polski Młodzików
- Członkini kadry wojewódzkiej młodzików,

8. Krzysztof Uwijała - Lekkoatletyka MKS Sambor - I m. w trójskoku na Halowych i Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów,
- XI m. na Mistrzostwach Europy Juniorów
- członek kadry narodowej juniorów

9. Tadeusz Galiński- Lekkoatletyka MKS Sambor - Szkoleniowiec zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym: Krzysztof Uwijała, Anna Rzepczyk, Alina Langowska, Krzysztof Małkiewicz

10. Elżbieta Olszewska-Duluk - lekkoatletyka UKS Krawiec - Trenerka czwórboistek

11. Klaudia Olek - lekkoatletyka - UKS Krawiec - I miejsce w 55 Finale Ogólnopolskim Czwórboju Lekkoatletycznym - dziewcząt

12. Natalia Radtke - lekkoatletyka UKS Krawiec

13. Agata Kozyro - lekkoatletyka UKS Krawiec

14. Karolina Alfuth - lekkoatletyka UKS Krawiec

15. Dominika Przybylska - lekkoatletyka UKS Krawiec

16. Kamila Grabarczyk - lekkoatletyka UKS Krawiec

17. Bartosz Lilla - Pięciobój nowoczesny MKS Sambor - Dwa złote medale (indywidualnie i w sztafecie) w konkurencji dwuboju nowoczesnego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pięcioboju nowoczesnym Tarnów 14-15.07.2009

18. Adrian Brodnicki - Pięciobój nowoczesny MKS Sambor - Srebrny medal (indywidualnie) i złoty (w sztafecie) w konkurencji dwubój nowoczesny na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pięcioboju nowoczesnym

19. Monika Belczewska - Pięciobój nowoczesny MKS Sambor - Brązowy medal (w sztafecie) w konkurencji trójboju nowoczesnego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pięcioboju nowoczesnym,

20. Daniela Kamińska - Pięciobój nowoczesny MKS Sambor - Brązowy medal (w sztafecie) w konkurencji trójboju nowoczesnego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pięcioboju nowoczesnym,

21. Robert Kornacki - Pływanie MKS Sambor - Srebrny medal na 200 m stylem motylkowym w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 16 letnich

22. Agata Kilich - Pływanie MKS Sambor - Brązowy medal na 100 m stylem grzbietowym w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 17-18 letnich

23. Sławomir Gdaniec - Pływanie, pięciobój nowoczesny MKS Sambor - Trener odpowiedzialny za przygotowanie pływackie

24. Piotr Maziewski - MKS Sambor - Trener odpowiedzialny za przygotowanie biegowe

25. Mariusz Marut - MKS Sambor - Trener odpowiedzialny za przygotowanie strzeleckie medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pięcioboju nowoczesnym: Bartosza Lilla, Adriana Brodnickiego, Moniki Belczewskiej, Danieli Kamińskiej

26. Urszula Kuncewicz - rzut oszczepem SKL SOPOT - II miejsce na Mistrzostwach Młodzieżowych Polski w Bielsko-Białej
- Udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Kownie

27. Łukasz Jurga - Skok o tyczce KS AZS-AWF Gdańsk - III miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bielsko-Białej
- VII miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Bydgoszczy

28. Karolina Florin - Piłka ręczna MKS Sambor - Brązowe medalistki Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej

29. Natalia Zoll - Piłka ręczna MKS Sambor

30. Katarzyna Skonieczna - Piłka ręczna MKS Sambor

31. Małgorzata Szlija - Piłka ręczna MKS Sambor

32. Dorota Bukała - Piłka ręczna MKS Sambor

33. Paulina Malinowska - Piłka ręczna MKS Sambor

34. Magdalena Urbańska - Piłka ręczna MKS Sambor

35. Aneta Skonieczna - Piłka ręczna MKS Sambor

36. Izabela Marcińska - Piłka ręczna MKS Sambor

37. Kamila Szoła - Piłka ręczna MKS Sambor

38. Magda Krajewska - Piłka ręczna MKS Sambor

39. Aleksandra Sitarek - Piłka ręczna MKS Sambor

40. Katarzyna Szlija - Piłka ręczna MKS Sambor

41. Agnieszka Szlija - Piłka ręczna MKS Sambor

42. Karolina Lisewska - Piłka ręczna MKS Sambor

43. Marta Tomczyk - Piłka ręczna MKS Sambor

44. Artur Wierzbicki - Piłka ręczna MKS Sambor - Trener brązowych medalistek Mistrzostw Polski Juniorek

Stypendium

Piłkarki ręczne występujące w rozgrywkach I ligi, aktualne liderki:

45. Justyna Szlija - Piłka ręczna MKS Sambor

46. Paulina Malinowska - Piłka ręczna MKS Sambor

47. Karolina Kula - Piłka ręczna MKS Sambor

48. Małgorzata Szlija - Piłka ręczna MKS Sambor

49. Justyna Zagrodzka - Piłka ręczna MKS Sambor

50. Małgorzata Narloch - Piłka ręczna MKS Sambor

51. Katarzyna Szlija - Piłka ręczna MKS Sambor

52. Alicja Rostankowska - Piłka ręczna MKS Sambor

53. Katarzyna Piotrowska - Piłka ręczna MKS Sambor

54. Magdalena Urbańska - Piłka ręczna MKS Sambor

55. Natalia Wiącek - Piłka ręczna MKS Sambor

56. Justyna Wiśniewska - Piłka ręczna MKS Sambor

57. Izabela Marcińska - Piłka ręczna MKS Sambor

58. Urszula Czarnecka - Piłka ręczna MKS Sambor

59. Monika Zielińska - Piłka ręczna MKS Sambor

60. Mirosława Waldowska - Piłka ręczna MKS Sambor
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (18)
Dodaj komentarz

  • @_gość

    02.02.2010, 11:51

    brawoooo !!!

    GRATULACJE dla wszystkich nagrodzonych oraz pozostałych sportowców , z Tczewa --- " uważajcie " - nadchodzimy.. ;-) ... http://www.gryf2009.tczew.pl --- rocznik 1998 - 2000.

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx6.xx9 
  • +2

    Łukasz

    02.02.2010, 13:37

    Gratulacje!

    Oby tak dalej!

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
  • _gość

    02.02.2010, 14:06

    Brawo

    Gratuluję. Tak trzymać i trenować nie przestawać. Brawo Damian Mielewczyk no i dla pozostałych także.

    Odpowiedz
    IP: 87.204.xx7.xx8 
  • -1

    R_gość

    03.02.2010, 09:52

    Mam nadzieję że jak będą dzielić kasę w przyszłym roku nie zapomną o Michale Zblewskim dwukrotnym zimowym olimpijczyku z Tczewa

    Odpowiedz
    IP: 88.199.xx4.xx4 
  • ona_koleżanka siostry ;p_gość

    03.02.2010, 18:14

    JUPI!!!

    Brawo Damian, wiedziałam że w Tobie tkwi potencjał :))

    Odpowiedz
    IP: 88.199.xx8.xx2 
  • _gość

    03.02.2010, 22:24

    O ile wiem, to Zblewski juz dawno nie reprezentuje Tczewa.

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx7.xx9 
  • R_gość

    04.02.2010, 08:42

    Tu nie chodzi kto kto gdzie startuje tylko czy wywodzi się z Tczewa,Kuncewicz i Jurga też już nie reprezentują Tczewskich klubów a mimo to dostali nagrody

    Odpowiedz
    IP: 88.199.xx4.xx4 
  • -4

    tom

    04.02.2010, 08:55

    a o uzdolnionej mlodzieży odnoszacej sukcesy w turniejach ogolnopolskich tenisa ziemnego znowu ktos zapomnial. gdzie nagrody dla młodych Górskich????????

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
  • _gość

    04.02.2010, 18:23

    SUPER! SUPER LUDZISKA!!!!!!!!! GRATULACJE! szczególnie dla DAMIANKA!!! TO SUPER CHŁOPAK! :):):):)!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx3.xx1 
  • -2

    Jac_gość

    05.02.2010, 13:11

    Michał Zołoteńko w-c mistrz Polski

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx6.xx5 
  • +1

    lucky Luck_gość

    04.04.2010, 14:34

    REGULAMIN PRZYZNAWANIA NAGRÓD ZA OSIĄGNIĘCIA SPORT

    Z niewiedzy robi się afera na miarę hazardowej, a w necie można wykopać regulamin w/g którego nagrody i stypendia są przyznawane. Gdyby ktoś dostał ją ze złamaniem regulaminu to już jest afera, po pierwsze ktoś musi wystąpić z wnioskiem o jej przyznanie w regulaminowym terminie, bo p.Zosia wie po ile są jajka na Manhatanie ale w sporcie się nie za bardzo orientuje, innymi słowy możesz być lepszy od Małysza ale jak nie złożysz wniosku nikt z UM nie przyzna Ci nagrody, bo tak naprawdę ma to w dupie i tylko odbębnia pańszczyznę za TWOJE m.in. budżetowe pieniądze !!! NIECH ŻYJE SPORT .

    Odpowiedz
    IP: 193.200.xx1.xx4 
  • -3

    Kibic_gość

    29.10.2010, 11:48

    .

    Jeżeli nie reprezentują Tczewa to czemu nie ma tu Wszołka w dziale piłka nożna ?

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx6.xx4 
  • ._gość

    06.02.2011, 14:23

    .

    Pani Małgosia N. ; ))

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx9.xx9 
  • +1

    Mejfis_gość

    17.02.2011, 18:02

    Koszykówka

    Ola Otruszka rządzi! Tylko tak dalej!

    Odpowiedz
    IP: 83.11.xx1.xx3 
  • fanka_gość

    26.02.2011, 15:39

    ...

    Gratulacje!!!!! Jestem wielką fanką:*SZCZEGÓLNIE zawodmiczek nr. 13 i 14

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx6.xx6 
  • szkoda_gość

    27.06.2012, 10:29

    Gdzie ten Boks w Tcz :(

    Odpowiedz
    IP: 46.112.xx4.xx8 
  • spoko_gość

    27.06.2012, 11:08

    poczytałem

    i widać wyraźnie, że póki Tczewianie młodzi, to odnoszą sukcesy sportowe, a potem albo uciekają do innych miast, albo piwkują i tyją...

    Odpowiedz
    IP: 46.113.xx6.xx4 
  • Kibic_gość

    22.07.2013, 09:58

    Gdzie Zołoteńko Seroka Daszek Sieg. Dział piłka ręczna,wszyscy grają zawodowo.

    Odpowiedz
    IP: 89.228.xx3.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.