Zgoda Ruda Śląska - Latocha Sambor Tczew 35-24 (18-10)

Niestety, nie udał się tczewiankom wyjazd do Rudy Śląskiej. W meczu z zespołem sąsiadującym w tabeli Sambor niestety nie podjął walki, uległ wyraźnie 35:24 (18:10) i w dalszym ciągu jest jedynym zespołem bez zdobyczy punktowej.

Gospodynie od początku meczu pokazały, że nie wyobrażają sobie innego rozstrzygnięcia, niż własne efektowne zwycięstwo. Po dwóch trafieniach Marzeny Paszowskiej oraz Małgorzaty Krzymińskiej i Agaty Cebuli w 4 minucie rudzianki prowadziły 4:0. Później gra się nieco wyrównała, Sambor zaczął grac nieco lepiej i w 14 minucie po dwóch bramkach Dari Wasilewskiej na tablicy wyników było 7-5 dla gospodyń. Niestety po czasie wziętym przez trenera Zgody, obraz meczu wrócił do stanu z pierwszych minut i Zgoda systematycznie powiększała swoją przewagę, aby na przerwę zejść z bezpieczną przewagą wygrywając 18-10.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodynie cały czas kontrolowały wynik, bardzo dobrze w bramce spisywała się Mieńko, a w ataku szalała Cebula, która w całym meczu zdobyła 9 bramek. Mecz stał na słabym poziomie, oba zespoły popełniły w całym meczu ogromna ilość błędów własnych. Kroki, błąd podania, błąd chwytu, faul w ataku takich błędów było multum i to właśnie ich wyeliminowanie zdaję się być niezbędną koniecznością, aby móc myśleć o zdobyciu pierwszych punktów. W zespole Sambora po raz pierwszy zagrała Małgorzata Sabajtis i jak na debiut zaprezentowała się nieźle, zostając najskuteczniejszą zawodniczką drużyny.

Szkoda straconej szansy, z pewnością można było w Rudzie Śląskiej zagrać lepiej i pokusić się o niespodziankę. W najbliższych meczach z faworytami ligi z Lublina i Gdyni o zdobycz punktową będzie zdecydowanie trudniej i szkoda, że w meczach z teoretycznie słabszymi drużynami nie udało się zdobyć choćby punktu.

Zgoda Ruda Śląska - MKS Latocha Sambor Tczew 35:24 (18:10)

ZGODA:Mieńko, Łakomska, Muszioł - Kaczyńska 1; Tarnowska 2; Sikorska 3; Cebula 9/2; Lipko 1; Krzymińska 6; Kucińska; Paszowska 5; Weselak 3; Pałecka; Świderska 5;
Trener: Dariusz Olszewski
Kary: 8 min.

MKS:Piotrowska; Rostankowska - Czarnecka 4; Waldowska 3; Belter 1; Wasilewska 4; Wiącek; Szlija; Krajewska 3; Tomczyk 1; Sabajtis 5; Zagrodzka 1; Kordunowska 1; Jezierska 1
Trener: Robert Karnowski

Sędziowie: Góralczyk (Świętochłowice) i Młyński (Zwoleń)
Widzów: ok. 200.