Aneta Chabowska na podium Narodowego Junior Tour w Łodzi

Po raz kolejny młodzi bilardziści Arkadii Tczew udowodnili, iż należą do ścisłej czołówki polskich juniorów. W ostatnim występie na Junior Tourze swój życiowy sukces odniosła Aneta Chabowska. Po raz pierwszy zawodniczka Arkadii ( wychowanka UKS Dąbrówka Tczewska ) stanęła na podium tej prestiżowej imprezy.

W ćwierćfinale Aneta pokonała zawodniczkę UKS Bila Zduny Weronikę Karwik 3:2. W równie zaciętym półfinale niestety musiała uznać wyższość późniejszej zwyciężczyni turnieju Kindze Pietrzak z Tomaszowa Mazowieckiego.

Kolejny bardzo dobry występ zanotował Kamil Sząszor, który po zwycięstwie w poprzednim turnieju tym razem zajął piąte miejsce. Serię wygranych pojedynków przez Kamila powstrzymał dopiero w ćwierćfinale Krystian Ćwikła z Poznania. Najlepszy swój występ zanotował też Mateusz Szerzant. Po kilku bezbarwnych występach w poprzednich turniejach, Mateusz tym razem ograł kilku rywali i ostatecznie zajął 17. Lokatę. W Junior Tourze udanie zadebiutowała też Sandra Aftka. Ta młoda juniorka tczewskiego klubu wygrała jeden pojedynek i uplasowała się na 25. pozycji.

Podopieczni Michała Dywelskiego, juniorzy UKS Dąbrówka Tczewska tym razem swój występ mogą zaliczyć do bardzo udanych. Swoje „życiówki” osiągnęli: Jadwiga Kuśmierz, Paweł Guziński i Alan Stawicki. Panowie po raz pierwszy awansowali do fazy pucharowej, zajmując 17. Miejsce. Jadzia zaś wywalczyła w tym turnieju świetną dziewiątą pozycję. Na 25. Miejscu zawody ukończył Zuzanna Paśko.

W rankingu rocznym Kamil Sząszor zajął trzecie miejsce w kategorii juniorów młodszych a Aneta Chabowska ósme w kategorii dziewcząt. Oboje dzięki temu uzyskali awans do Mistrzostw Polski Juniorów 2015.