Pierwsze miejsce już pewne - po meczu Aussie Latocha Sambor Tczew - SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp.

Sambor potwierdził dominację (fot. sambor-tczew.pl)
Gdyby uznać, że celem sobotniego spotkania było zdobycie 1 punktu i zapewnienie sobie startu do meczy barażowych z pierwszego, uprzywilejowanego miejsca, to cel ten został wykonany w 200%. Gdyby jednak celem miała być solidna, skuteczna i poukładana gra, to nie wyglądało to już aż tak różowo.

Tczewianki mecz zaczęły skoncentrowane i już w 3 minucie prowadziły 3:0. Kolejne bramki częściej zdobywały jednak Spartanki, które w 8 minucie po rzucie najskuteczniejszej w tym meczu Urszuli Filody doprowadziły do remisu 4:4. Dalsze minuty to dominacja gospodyń, które 5-bramkową przewagę osiągniętą w 14 minucie po golu Małgorzaty Sabajtis utrzymały do końca pierwszej połowy, choć momentami ich przewaga wzrastała nawet do 7 trafień ( 14:7 w 23 minucie meczu)

Druga połowa to spokojna kontrola wyniku przez podopieczne Eugeniusza Kwiatkowskiego i tylko chwilowe braki koncentracji i momentami fatalna skuteczność nie pozwoliły im na systematyczne powiększanie przewagi. Przewaga tczewianek przez całą drugą połowę oscylowała w granicach 5 trafień ( 18:13, 21:16, 23:18, 25:20 czy 27:22 w 58 minucie meczu). Dopiero końcowe minuty meczu to seria 3 trafień z rzędu drużyny gości, dzięki którym zniwelowały one stratę do zaledwie 2 bramek. Końcowy wynik 27:25 może świadczyć o zaciętym meczu, jednak zwycięstwo gospodyń nie było w żadnym momencie zagrożone i w decydujących momentach zawodniczki Sambora mobilizowały się i udowadniały, że nie przypadkowo zajmują pozycję lidera, choć swoją grą nie zachwyciły.

Teraz przed drużyną z Tczewa jeszcze dwa mecze IV rundy rozgrywek I ligi z Kościerzyną i Słupskiem oraz dwa mecze sparingowe ze Startem Elbląg. A potem już decydujące starcie o Superligę, najprawdopodobniej z drużyną SPR Olkusz.

Katarzyna Skonieczna - W tym meczu dobrze zagrałyśmy w obronie. W ataku niestety miałyśmy lekkie przestoje. Pod koniec meczu w nasze szeregi wdarło się rozluźnienie, co skutecznie wykorzystały nasze przeciwniczki i zniwelowały stratę do dwóch bramek.

Aussie Latocha Sambor Tczew - SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. 27:25 (16:11)

Sambor: Rostankowska, A.Skonieczna – K.Skonieczna 5, Belter 4, Tomczyk 4, Sabajtis 3, Stanulewicz 3, Winiarska 3, Tuptyńska 2, Domnik 2, Wiśniewska 1, Szlija