Aussie Sylex Sambor Tczew wiceliderem na koniec I rundy rozgrywek

Sambor Tczew
W ostatnim meczu I rundy rozgrywek Sambor grał na wyjeździe z trzecim w tabeli KPR Kobierzyce. Rewelacyjny beniaminek z Kobierzyc w pierwszych dziesięciu kolejkach przegrał tylko raz. Spotkanie z Aussie Sylex Samborem Tczew było więc pojedynkiem drugiej i trzeciej drużyny w tabeli i zapowiadał się emocjonująco i taki też był.

Od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane. Bardzo dobrą skuteczność prezentowała Małgorzata Król, która w 24 minucie zdobyła bramkę na 10:8 dla KPR-u. Było to już jej szóste trafienie w meczu. Drużyna z Tczewa szybko wyrównała wynik spotkania po bramce Marty Tomczyk. Ostatecznie obie drużyny schodziły na drugą połowę przy wyniku 13:13.
Początek drugiej połowy, to znaczna przewaga Sambora, który po siedmiu minutach prowadził już 20:16. Gdy wydawało się, że tczewianki kontrolują wynik meczu, znów do roboty wzięły się podopieczne Renaty Jastrzębskiej i najpierw wyrównały, a po bramce Grażyny Janczak wyszły na prowadzenie 24:23.

Gospodynie prowadziły jeszcze w 50 minucie po celnym rzucie Małgorzaty Król. Od tego czasu na parkiecie istniał już tylko Sambor. Zespół z Pomorza od 53 do 57 minuty zdobył cztery bramki z rzędu i gdy do siatki trafiła Magda Krajewska, prowadził już 31:27, aby ostatecznie wygrać 32:28. Bardzo dobrze w tym meczu zagrały tczewskie obrotowe, które pod nieobecność Justyny Domnik ( spodziewa się dziecka ) oraz słabo spisującej się w ostatnich meczach Katarzyny Skoniecznej musiały przejąć na siebie obowiązek zdobywania bramek. Dzięki temu zwycięstwu Sambor na zakończenie I rundy zajmuje drugie miejsce ze strata dwóch punktów do zespołu z Kościerzyny. Terminarz gier w kolejnej rundzie zespół z Kościerzyny ma dużo bardziej niekorzystny niż nasz zespół (mecze z wymagającymi rywalami na wyjazdach) więc jest spora szansa na to , aby po nowym roku Aussie Sylex Sambor Tczew powrócił na fotel lidera.

KPR Gminy Kobierzyce - Aussie Sylex Sambor Tczew 28:32 (13:13)

KPR: Gadowska, Olejnik - Król 8, Janczak 7, Linkowska 4, Przydacz 2, Barczak 2, Wojda 2, Kaźmierska 2, Wójt 1 oraz Jakubowska, Dyczko.
Kary: 0 min.
Karne: 5/8.
Aussie Sylex Sambor: Frankowska, Kordunowska - Tomeczyk 9, Stanulewicz 7, Jezierska 6, Kot 4, Belter 3, Krajewska 2, Gelińska 1 oraz Koprowska.
Kary: 10 min.
Karne: 4/6.

W najbliższą środę nasze zawodniczki zagrają jeszcze w ramach rozgrywek Pucharu Polski w Płocku z tamtejszą Jutrzenką. Stawką tego meczu będzie awans do 1/8 Pucharu Polski. Sambor w tym meczu wystąpi osłabiony dodatkowo brakiem Moniki Koprowskiej i Aleksandry Dorsz, które zostały powołane na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski.