Dreszczowiec z happy endem

Gryf 2009 Tczew - Piaski Wąglikowice
Podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego wygrali w meczu z beniaminkiem V ligi - Piaskami Wąglikowice 5:3. Wynik słusznie sugeruje, że mecz należał do niezwykle zaciętych. Goście prowadzili w tym meczu dwukrotnie, ale ostatecznie 3 punkty zostały w Tczewie. Ciekawostką tego spotkania był występ Macieja Saczuka... na ataku.

Gryf 2009 Tczew - Piaski Wąglikowice 5:3 (1:2)

Skład: Janiszewski, Zittrich, Hadrysiak, Grzesiak, Włodowski (12' Olszewski Ł., 57' Nowaczyk), Malarski, Kołodziej, Sroka, Litwiński (46' Olszewski M.), Dmitrzyk (90' Plewniak), Saczuk

Rezerwa: Rajch, Maciuński, Rekowski

Bramki: Olszewski Ł. x2, Grzesiak, Nowaczyk, Saczuk

Gryf dobrze rozpoczął to spotkanie. Kilka składnych akcji mogło napawać optymizmem ale to goście pierwsi zdobyli bramkę i to nie byle jaką - ładny strzał, 20-kilku metrów wylądował w bramce strzeżonej przez Janiszewskiego (20 min). W 26 minucie Łukasz Olszewski, wykorzystując swoją szybkość, wpadł w pole karne i pewnie zdobył wyrównującą bramkę. Mogłoby się wydawać, że Gryf od tej pory będzie grał spokojnie ale niestety na pozór niegroźna sytuacja skończyła się utratą bramki. Janiszewski wypuścił piłkę z rąk, którą dopadł napastnik gości i z zimną krwią wykończył całą sytuację (35 min).

Gra po przerwie wyraźnie uległa poprawie choć momentami znowu brakowało koncentracji. Już w 48 min Łukasz Olszewski świetnie odnalazł się w polu karnym i pewnie umieścił piłkę w bramce. Niecałe 60 sekund później Grzesiak celnie główkował z rzutu rożnego i było już 3:2 dla Gryfa. W 68 minucie, kolejną bramkę dla Tczewian zdobył Kamil Nowaczyk. Na 12 minut przed końcem spotkania zabrakło wspomnianej już koncentracji. Janiszewski zlekceważył niegroźny strzał w krótki róg i zrobiło się zaledwie 4:3 dla Gryfa (78 min). Na szczęście w końcówce (86 min) Saczuk odebrał gościom wszelkie nadzieje na punkty w tym meczu.

Przykrą informacją jest fakt, że lista kontuzjowanych się powiększa. Nadolny cały czas leczy uraz mięśnia dwugłowego. Łukasz Olszewski również ma problemy z tym mięśniem. A do tego Mateusz Włodowski na dzisiejszym meczu prawdopodobnie złamał nogę. Wszystkim życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!