Latocha Sambor Tczew- KPR Jelenia Góra 30:41. Honor uratowała Czarnecka

5 września 2010 w rozgrywkach piłki ręcznej w PGNiG Superlidze Kobiet w I kolejce zmierzyły się drużyny Latocha Sambor Tczew i AZS AWF Sport Concept Wrocław (fot. Krzysztof Gierszewski)
Podczas ostatniego meczu Superligi Kobiet PGNiG, pomiędzy drużyną Latocha Sambor Tczew a KPR Jelenia Góra, porażkę ponieśli gospodarze. Sambor został pokonany 11 bramkami. Honor drużyny oczywiście utrzymała Urszula Czarnecka, która swoją dynamiczną walką i rzutami karnymi zdobyła 10 bramek - to aż 1/3 z wszystkich zdobytych.

W trakcie sobotniego meczu Superligi Kobiet panowała świetna atmosfera, przybyło ponad 200 widzów. Podziękowania kierujemy dla Klubu Kibica Sambora Tczew, doping zorganizowanej grupy kibiców pomagał naszej drużynie. Występ Sambora uświetniły występy cheerleaderk, które prowadziła Magda Latocha.

Zawodniczki obu drużyn aż do 3 minuty odbierały sobie piłkę, jednak w 3 minucie pierwszą bramkę zdobyła zawodniczka naszej drużyny - Agnieszka Jezierska. Niestety, w tej samej i w następnej minucie 2 zawodniczki Jeleniej Góry zdobyły 2 bramki - Karolina Konsur i Marta Dąbrowska. W 5 minucie z rzutu karnego Urszula Czarnecka pokonuje bramkarkę gości i zdobywa bramkę. W 6 minucie Agnieszka Jezierska zdobywa przewagę i kolejna bramka dla Sambora. Przez kolejne 3 minuty przestój w drużynie Sambora, który wykorzystują zawodniczki Jeleniej Góry. Od 7 do 9 minuty 4 bramki zdobywa KPR - Monika Odrowska (7 i 8 minuta), Agnieszka Kocela (8 minuta) i z rzutu karnego w 9 minucie Joanna Załoga. W 10 minucie Czarnecka zdobywa bramkę dla gospodarzy. W 12 minucie bramkę najpierw zdobywa zawodniczka gości - Anna Fursewicz, a następnie Dorota Jakubowska zdobywa bramkę dla Sambora. W 13 minucie zawodniczka gości Dąbrowska Agnieszka z rzutu karnego zdobywa bramkę. W 14 minucie Belter Justyna zdobywa dla nas bramkę. 15 i 16 minuta to 2 bramki zdobyte przez rywalki. W 16 minucie Czarnecka pokonuje bramkarkę gości i z rzutu karnego zdobywa bramkę. W 17 minucie Jezierska zdobywa bramkę dla Sambora. W 18 minucie przeciwniczki pokonują naszą bramkarkę i zdobywają 2 bramki. W 19 minucie ponownie Jezierska zdobywa bramkę dla gospodarzy. Niestety, 3 kolejne minuty to 2 bramki dla gości. W 23 minucie Jakubowska zdobywa bramkę dla Sambora. 24 i 25 minuta to niestety kolejne 2 bramki gości - Załoga z rzutu karnego i Kocela. W 26 minucie Anna Musiał zdobywa bramkę dla gospodarzy, ale niestety w 27 minucie zawodniczka KPR Agnieszka Kocela zdobywa 2 bramki. W 28 minucie z rzutu karnego Czarnecka zdobywa bramkę, odpowiedź gości i w tej samej minucie Joanna Załoga zdobywa bramkę i nadal w tej samej minucie Jakubowska zdobywa bramkę dla Sambora. W 29 minucie z rzutu karnego bramkę zdobywa zawodniczka KPR Dąbrowska, w 30 minucie Kocela pokonują naszą bramkarkę. Na sam koniec pierwszej połowy Czarnecka zdobywa ostatnią bramkę kończącą pierwszą połowę meczu. Pierwsza połowa kończy się 21:14 na korzyść KPR Jelenia Góra.

Drugą połowę rozpoczyna Justyna Belter i w 31 minucie zdobywa bramkę. W tej samej minucie zawodniczka gości Joanna Załoga zdobywa bramkę. W 32 minucie Czarneckiej nie udaje się zdobyć bramki z rzutu karnego. Kolejne 3 minuty i strata 3 punktów - Buklarewicz (33 minuta), Załoga (34 minuta) i Dąbrowska (35 minuta). 36 i 37 minuta to 2 bramki zdobyte przez zawodniczki Sambora - Zagrodzka i Czarnecka. W 37 minucie Załoga, pokonując bramkarkę Sambora zdobywa bramkę. W 38 minucie Belter zdobywa bramkę dla Sambora, w tej samej minucie zawodniczka KPR Załoga nie zdobywa bramki z rzutu karnego. W 39 minucie najpierw bramkę zdobywa Sambor, a następnie bramkę zdobywa KPR. 40 minuta i zależność jest taka sama, najpierw bramkę zdobywa Sambor - Belter Justyna, a następnie KPR- Fursewicz Anna. Niestety w 41 minucie aż 2 bramki zdobywa KPR. 43 minuta i zależność się powtarza, najpierw Sambor zdobywa bramkę- Belter Justyna, a następnie KPR Dąbrowska Marta (z rzutu karnego), po raz kolejny Sambor w tej samej minucie- Zagrodzka Justyna. Od 44 do 48 minuty bramki zdobywały jedynie zawodniczki KPR - Załoga, Buklarewicz, Dąbrowska, Konsur. W 49 minucie Anita Kordunowska zdobywa bramkę dla Sambora. W 50 minucie bramkę najpierw zdobywa KPR - Fursewicz, a następnie Sambor - Kordunowska. W 53 minucie bramkę najpierw zdobywa KPR - ponownie Fursewicz Anna, a następnie Sambor - Waldowska Mirosława. W 54 i 55 minucie trafne strzały wykonała Czarnecka, zdobywając 2 bramki. W tej samej minucie Kocela zdobywa bramkę dla gości. 56 minuta i kolejną bramkę zdobywa Sambora - Czarnecka Urszula. W 57 i 58 minucie 2 bramki zdobywają zawodniczki KPR - Odrowska i Buklarewicz. W 58 i 59 minucie bramki zdobywają zawodniczki Sambora - Belter Justyna i Czarnecka Urszula (z rzutu karnego). Ostatnia minuta i ostatnia bramka KPR - Małgorzata Buklarewicz. Mecz kończy się na niekorzyść Sambora. KPR Jelenia Góra wygrywa 41:30.

Drużyna podczas meczu z KPR Jelenia Góra została poprowadzona po raz ostatni przez dotychczasowego trenera - z funkcji pierwszego trenera Latochy Sambor Tczew zwolniony został Leszek Elbicki. Jego miejsce zajmie Eugeniusz Kwiatkowski, który został wybrany na Zarządzie. Pomagać trenerowi będzie Robert Karnowski.

Sambor: Rostankowska - Czarnecka 10, Jakubowska 3, Waldowska 1, Belter 6, Musiał 1, Zagrodzka 3, Jezierska 4, Kordunowska 2, Sobieraj,

KPR: Szalek, Kozłowska - Odrowska 3, Buklarewicz 6, Kocela 8, Załoga 8, Dąbrowska 8, Konsur 4, Fursewicz 4, Tórz, Kubicka, Muras