IV edycja TALK-McDonald’s na półmetku sezonu zasadniczego. Devils liderem

TALK
W miniony weekend rozegrano osiem spotkań Tczewskie Amatorskiej Ligi Koszykówki. Cztery spotkania pierwszej rundy rozgrywek i cztery rundy rewanżowej. Samotnym liderem rozgrywek zespół Devils.

Drin Team : ProCam 32:36

Nie było to spotkanie bez historii. Przez bez mała cały mecz prowadziła ekipa Drink Team, za sprawą poukładanej zespołowej gry. W czwartej kwarcie przebudził się, a raczej przyśpieszył grę ProCamu Marcin Słowikowski. Zawodnik zdobył w tym meczu 21 punktów i znacznie przyczynił się do wygrania ostatniej kwarty spotkania przez jego zespół aż 19:3.
Starogardzianin był bohaterem tego meczu.
Statystyki meczowe:

TCZ : Stars i Panowie 70:29
Jeśli przeszło przez myśl, nawet przez chwilę, zawodnikom Stars i Panowie, że wygrają to spotkanie, to się srogo pomylili. Zawodnicy TCZ wyszli na boisko mocno zdeterminowani po ostatniej porażce z Devils. TCZ wybiło z głów zawodnikom przeciwnej drużyny aspiracje stania się pretendentem do tytułu mistrzowskiego. TCZ zmiotło przeciwników z parkietu wygrywając 41 punktami. Ta przegrana pozostanie długo w pamięci SiP.

SRKFiS Polpharma : OSZI P&J Sport Team 79:44
Potwierdziło się, raz jeszcze, że o sile zespołu OSZI, decyduje obecność samego Osziego.
Zespół Polpharmy nie miał większych problemów ze stworzeniem przewagi i spokojnym powiększaniem jej przez resztę spotkania. Jak zwykle dominował na parkiecie para Przemek Józefiak (30 pkt.) i Kacper Czapski (24 pkt.).

Devils :Massdek 62:39
Zespół Massdeku dzielnie postawił się liderom tabeli. Do połowy przegrywał tylko 5 punktami, a przecież okupuje ostatnie miejsce w tabeli TALKu. W grze outsidera widać wyraźny postęp. Grają rozważniej dzięki zmianie na pozycji rozgrywającego. Filip Maniuk został przesunięty na pozycję rzucającego obrońcy, a rozegraniem zajął się Wojciech Chyła.
Wyszło to na dobre i zespołowi i samym zawodnikom (patrz statystyki).
Wszyscy w zwycięskiej drużynie legitymują się dwu cyfrowymi zdobyczami punktowymi, oprócz Jarosława Kubaka, który konstruował grą tak, aby inni zdobywali punkty.

Stars i Panowie : OSZI P&J Sport Team 59:55

Zespół Romana Olszewskiego gdy występuje on na parkiecie jest groźny dla wszystkich, a zespół planuje się wzmocnić jeszcze jednym graczem podkoszowym.
W meczu wśród zawodników Stars i Panowie widać było zmęczenie, chyba bardziej psychiczne niż fizyczne po meczu z TCZ. Dopiero w trzeciej kwarcie zdołali wyjść na prowadzenie i z problemami dowieźć je do końca.

Massdek : SRKFiS Polpharma 32:43
W pierwszej kwarcie mecz jeszcze był wyrównany, w dwóch następnych zespół ze Starogardu zredukował bieg przyśpieszył i zdecydowanie je wygrał. Massdek rzucił się do odrabiania strat w ostatniej kwarcie, ale było już zdecydowanie za późno na takie przebudzenie.

Drin Team : TCZ 25:81
Potykały się dwa zaprzyjaźnione zespoły. Na parkiecie było czuć dobrą atmosferę tego meczu, ale też nie zabrakło twardej męskiej gry. Gracze TCZ nie mają w naturze odpuszczania, zawsze grają na maksa, nawet przeciw zaprzyjaźnionej drużynie. Stąd tak wysoki wynik, jak na obecne rozgrywki, nawet bardzo wysoki. Miło było patrzeć na wiele popisowych akcji w ataku i w obronie, graczy obecnych mistrzów. Zdecydowanie warto przychodzić na ich mecze.

ProCam : Devils 40:49
Niedziela była chyba dniem bardzo sennym dla wyżej rozstawionych drużyn. Oprócz TCZ, wszystkie trzy zespoły z góry tabeli męczyły się ze swoimi słabszymi przeciwnikami.
Zespół ProCam zagrał na tyle solidny basket, że wygrywał w połowie z Devilsemi jednym punktem. Po głębszym oddechu, w trzeciej kwarcie Diabły rzuciły 19 punktów, zatrzymując przeciwników na 3, i ustaliły kto będzie zwycięzcą tego meczu. W drużynie Devilsów jak zwykle chwalimy … cały zespół. W drużynie ProCamu wyróżnili się Marcin Słowikowski (15 pkt.) i Adam Serkowski (12 pkt.)