Latocha Sambor Tczew - KPR Jelenia Góra 21:24

Za nami spotkanie Latocha Sambor Tczew - KPR Jelenia Góra. Pierwszą połowę meczu można uznać za rewelacyjną, ale niestety za taką nie można uznać już drugiej połowy. Pierwszą połowę samborzanki zakończyły 5 punktową przewagą, ale mecz zakończył się 3 punktową stratą Sambora.

Trener Eugeniusz Kwiatkowski po meczu powiedział:

- Jestem zadowolony ze spotkania, chociaż żaden trener nie powinien być zadowolony z przegranego meczu. Jestem zadowolony, że dziewczyny wzięły się do pracy. Starają się z całych sił grać zespołowo. Pomocną dłoń oczywiście wyciągnęła Alicja Rostankowska, której w większości sytuacji nie udawało się pokonać przeciwniczkom.

Faktycznie w pierwszej połowie obrona i atak spełniały się w wielu sytuacjach. Jednak szkoda, że nie udało się samborzankom do końca utrzymać przewagi. Podczas meczu zespołowi towarzyszyli na trybunach kibice, którzy w każdej sytuacji dopingowali zawodniczki Sambora. Przez cały mecz starali się utrzymywać świetną atmosferę. Podziękowania drużyna kieruje dla Klubu Kibica Sambora Tczew, doping zorganizowanej grupy kibiców pomagał w walce z podopiecznymi Dilli Samadowej. W trakcie przerw meczu cheerleaderki Latochy Sambora Tczew umilały swoimi występami mecz.

Do 11 minuty przewagę obejmowały zawodniczki KPR Jelenia Góra. W 2 minucie bramkę zdobyła zawodniczka KPR - Małgorzata Buklarewicz. Odpowiedź Sambora nastąpiła już w następnej minucie - Justyna Zagrodzka (1:1). W tej samej minucie próbę podjęły zawodniczki KPR, jednak nie udało się im zdobyć bramki. Samborzanki również starały się zdobyć bramkę, jednak również nie udało się im tego zrobić. 6 minuta to strata dwóch bramek przez Sambora, zawodniczki KPR wykorzystały sytuację. W 7 minucie Justyna Belter pokonała bramkarkę Jeleniej Góry (3:2), niestety w tej samej minucie Małgorzata Buklarewicz pokonuje Alicję Rostankowską. W 8 minucie rzut karny dla KPR, Joanna Załoga trafia w słupek i na szczęście nie zdobyła bramki. Niestety w 9 minucie bramkę dla Jeleniej Góry zdobyła Agnieszka Kocela (5:2 dla KPR). Od 11 minuty do 15 minuty bramki zdobywają jedynie zawodniczki Sambora, tym samym uzyskują przewagę nad KPR 2 bramkami: Justyna Zagrodzka (11 minuta), Urszula Czarnecka (11 i 13 minuta) oraz Justyna Belter (12 i 15 minuta). W trakcie tych 5 minut zawodniczkom Sambora udało się nadrobić straty i uzyskać przewagę nad KPR 2 bramkami (7:5 dla Sambora). W 17 minucie najpierw bramkę zdobyła zawodniczka KPR Karolina Konsur, a następnie zawodniczka Sambora Daria Wasilewska. W następnej minucie Jakubowska zdobyła dla Sambora bramkę. W 19 minucie znowu najpierw bramkę zdobyła zawodniczka przeciwniczek Joanna Załoga, a następnie Agnieszka Jezierska. W kolejnych 3 minutach meczu 2 bramki dla Sambora zdobyła Anita Kordunowska. W 23 minucie z rzutu karnego bramkę dla rywali zdobyła Marta Dąbrowska. Niestety w 26 minucie Urszuli Czarneckiej nie udało się zdobyć bramki z rzutu karnego. W tej samej minucie Justyna Belter zdobyła bramkę z rzutu karnego (13:8 dla Sambora, taka 5 punktowa przewaga utrzymywała się do końca pierwszej połowy meczu). 28 minuta i kolejna bramka zdobyta przez Kordunowską. W tej samej i następnej minucie 2 bramki zdobyły zawodniczki KPR. Ostatnia minuta pierwszej połowy i bramka dla Sambora. 15:10 dla Sambora, takim wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu.

Druga połowa niestety nie jest już tak intensywna jak pierwsza. Nasze zawodniczki zdobyły jedynie 6 bramek, a zawodniczki KPR aż 14. Pierwszą bramkę zdobyły zawodniczki KPR - KarolinaKonsur . W 32 minucie z rzutu karnego nie udało się zdobyć bramki KPR, próbę podjęła zawodniczka Marta Dąbrowska. W 34 minucie Zagrodzka zdobyła bramkę dla Sambora. Niestety kolejne 4 minuty to jedynie bramki zdobyte przez Jelenią Górę. W 39 minucie najpierw bramkę zdobyła zawodniczka Sambora Justyna Belter, a następnie zawodniczka KPR Małgorzata Buklarewicz. 40 minuta to bramka dla Sambora - Justyna Szlija. Kolejne 3 minuty to 2 bramki dla KPR. Z kolei w 45 minucie Belter zdobyła bramkę dla gospodarzy (19:17 dla Sambora). Kolejne 4 minuty i 2 bramki dla KPR zdobyły Dąbrowska (46 minuta) i Konsur (50 minuta). 51 minuta bramka dla Sambora - Urszula Czarnecka. Niestety do 57 minuty bramki zdobywały jedynie zawodniczki z Jeleniej Góry, Dąbrowska Marta (51 minuta), Fursewicz Anna (52 minuta), Konsur Karolina (54 i 55 minuta) i Buklarewicz Małgorzata (57 minuta z rzutu karnego). W 59 minucie ostatnią bramkę w meczu dla Sambora zdobyła Małgorzata Sobieraj. Mecz kończy się na korzyść drużyny przyjezdnej.

Latocha Sambor Tczew - KPR Jelenia Góra 21:24 (15:10)

Sambor: Rostankowska - Czarnecka 3, Jakubowska 2, Belter 6, Wasilewska 1, Szlija 1, Sobieraj 1, Sabajtis, Zagrodzka 3, Kordunowska 3, Jezierska 1
Trener: Eugeniusz Kwiatkowski
Kary: 12 min.
Karne: 1/2

KPR: Szalek, Kozłowska - Konsur 6, Załoga 5, Buklarewicz 5, Kocela 3, Dąbrowska 3, Fursewicz 2, Odrowska, Muras, Kubicka, Tórz.
Trener: Dila Samadowa
Kary: 8 min.