MP Juniorów w bilard - Patryk Statkiewicz nagrodzony

Patryk Statkiewicz
W dniach 30.04.2014 -04.05.2014 r. w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w bilard. W mistrzostwach wzięła udział 4 -osobowa reprezentacja KS Pool-Bilard Wejherowo pod wodzą trenera Damiana Strągowskiego, osiągając wspaniały sukces. W kategorii juniorów starszych wystąpili mieszkaniec Tczewa - Patryk Statkiewicz i Szczepan Wójcik, a kategorii juniorów młodszych Konrad Kleinszmit i Michał Muklewicz.

Drugiego dnia zawodów świetnie zaprezentował się Patryk w odmianę „14-1” . Został Mistrzem Polski otrzymując zloty medal i okazały puchar. Patryk zdobył jeszcze brąz w odmianę „10 bil”. Dla Patryka jest to znaczący progres - rok temu plasował się na punktowanych miejscach (5-7). Michał zdobył złoty i brązowy medal a Konrad 3 brązowe. Drużyna wygrała też turniej drużynowy.

W klasyfikacji medalowej wśród kategorii chłopców grupa zajęła 1 miejsce, zdobywając łącznie 8 medali: 3 złote , 1 srebrny i 4 brązowe. Wejherowo zawojowało świat bilardowy - zostało obwołane rewelacją Mistrzostw. Efektem rewelacyjnego występu jest powołanie do kadry narodowej Polski zarówno Patryka Statkiewicza jak i jego kolegów. Cała trójka ma wielkie szanse na wyjazd w sierpniu do Słowenii na Mistrzostwa Europy Juniorów.