Radioorientaliści z Tczewa na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych

Na zdjęciu młodzi zawodnicy z Tczewa
W dniach od 16 - 19 czerwca 2011 r. w miejscowości Primorsko w Bułgarii odbyły się XII Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w Radioorientacji Sportowej. W tych zawodach wzięła udział reprezentacja Polski. W skład tej drużyny weszli nasi młodzi tczewianie - Maria Deptulska oraz ubiegłoroczny Mistrz Europy Mateusz Deptulski. Maria Deptulska startowała w kategorii dziewcząt do 14 roku życia K-14, natomiast Mateusz w kategorii juniorów młodszych M-16.

Zawody rozegrane zostały w bardzo trudnym terenie, gdzie występowały jary, wzniesienia i zagłębienia, zaś na przebiegach między punktami duża zmienność poziomu terenu oraz bogata roślinność, głównie akacje, a także inne kolczaste krzewy, które utrudniały przemieszczanie się w terenie. Temperatura w cieniu - 36C wymagała od zawodników doskonałego przygotowania fizycznego i psychicznego. Mateusz Deptulski uplasował się na V miejscu - przegrał medal o 3 minuty i 20 sekund. W tej dyscyplinie sportu, jeżeli ktoś popełni błąd, to przegrywa nie sekundę, lecz od razu 5 minut, gdyż nadajniki w lesie nadają w cyklu 5-minutowym. Maria Deptulska mająca 11 lat uplasowała się na 11 miejscu. Na uwagę zasługuje fakt, iż Maria rywalizowała z dziewczynkami w wieku 13 i 14 lat.

Nasi młodzi radioorientaliści z Tczewa wrócili bez medali jednak reprezentowali godnie nasze miasto i należą się im wielkie brawa.