TALK VIII - Nowe zespoły i zaskakujące wyniki na rozpoczęcie

TALK 2016
W Tczewskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki dwie nowe ekipy. Pierwsza występowała już w TALKu pod nazwą Jejch i wygląda naprawdę solidnie. Być może powalczą o medale.

Druga to team z Malborka i stawia pierwsze kroki w lidze amatorskiej. Czyli chłopacy nigdy dotąd nie uczestniczyli w meczu z sędziami i organizowanym na zasadach FIBA. Debiutancki sezon będzie dla nich nauką i przyzwyczajeniem się do zasad panujących w rozgrywkach. Ale mają potencjał i od połowy sezonu nie będzie można ich lekceważyć.
W TALKu w VIII edycji występuje siedem drużyn. Stawką oprócz nowych uzupełniają ProCam-Tcz, Devils, Basket Team oraz wzmocniony Bolmet i Tigersi.

Mecze sobotnie

FZW : Bolmet 28 : 36
Fanatycy Znad Wierzycy wyszli na parkiet pewni swego. Naprzeciwko mieli jednak mieszankę młodości i doświadczenia. Doświadczony Adam Depka i młodzi … ale doświadczeni Marcin Słowikowski, Szymon Radomski, Michał Korsak i Maciej Kraśniewski. To zawodnicy, którzy z nie jednego pieca chleb już jedli.
Chyba nikt nie oczekiwał, że zespół Damiana Janeczka już od pierwszego meczu zacznie się tak doskonale rozumieć i grać. Tym bardziej zdziwieni byli zawodnicy FZW, którzy nie zachwycali skutecznością z gry.
Te fakty miały wpływ na przebieg meczu, który od początku do końca miał wyrównany przebieg.
Ostatecznie to Bolmet miał więcej zimnej krwi, żeby przechylić szalę na swoją stronę. Wygrali ostatnią kwartę 9:4 i zapewnili sobie pierwsze zwycięstwo.

ProCam-Tcz : Tigers 61 : 37
Nasz mistrz z poprzedniej jakby wpadł w krótki, miesięczny sen zimowy, trudno i ociężale budzi się z tego snu. Do połowy meczu można było przypuszczać, że będzie to wyrównany mecz do ostatniej minuty. A przecież naprzeciwko nich stała najmłodsza drużyna ligi.
Faktem jest, że grali w okrojonym składzie, bez Piotra Samujło i Bartka Kosmaczewskiego, ale ….przecież był i Paweł Samujło i MVP ostatniego sezonu Tomasz Hibner. ProCam … budzimy się!
Tigers grają już zupełnie inaczej. Nie wyszli przestraszeni na mecz z mistrzami. To zupełnie inna drużyna niż w poprzednim sezonie. Świadomi swoich braków z faktycznym liderem Pawłem Lazerem po prostu bawią się grą w koszykówkę. Sporym wzmocnieniem dla młodego zespołu na ten sezon na pewno będą Albert Doria-Dernałowicz i Radosław Styka. Tigersom życzymy powodzenia.

Basket Team : Devils 35 : 42
Obie drużyny przystąpiły do sezonu bez wzmocnień i tak jak Tigers po prostu będą cieszyć się grą.
Na ławce trenerskiej w Devils zadebiutował Marcin Gibas i z powodzeniem poprowadził zespół do zwycięstwa.
Może chęć zaprezentowania się nowemu trenerowi sprawiła, że wysocy diabłów, Piotr Rosół i Jarosław Bałamączyk, wyglądali w tym meczu na młodszych i szybszych niż zwykle.
Oba zespoły nie mają zdecydowanych liderów, cieszą się zespołową grą. Większy potencjał talentu i doświadczenia ma jednak Devils i to zadecydowało o ich zwycięstwie.

Mecze niedzielne

Malbork7 : Tigers 40 : 51
„Welcome To The Jungle” można by było napisać chłopakom z Malborka. Pierwszy mecz w lidze. Nieznane kosze, zasady których nie znali i porażka z Tigersami. Bronić ich? Pewnie, że bronić. Nie mieli styczności z sędziami, nie znali sali i koszy, byli mocno onieśmieleni sytuacją, w której się znaleźli.
Swoją drogą ciekawie wyglądałby mecz tych dwóch zespołów na początku poprzedniej edycji, gdzie tygrysy wyglądały bardzo podobnie. Kto wówczas by wygrał? Ja życzę powodzenia ekipie z Malborka.
Należy również pochwalić Tigersów. Wzmocnieni i świadomi swoich zalet i wad. Ogorzali i mogą zaskoczyć nie jedną ekipę z lidze. Dobra zbiórka i talenty strzeleckie Pawła Lazera zapewnią im kolejne zwycięstwa.

FZW : Devils 37 : 34
Po kolei wszystkie zespoły zostają przebudzone z zimowego snu. FZW w poprzedniego dnia przebudził Bolmet. Teraz przyszła pora, aby to Fanatycy przebudzili kogoś innego. Ofiarą budzenia stali się Devilsi. Budzik dzwonił najmocniej w drugiej kwarcie przegraną przez diabłów 12 do 3. Przebudzili się i następne dwie kwarty wygrali, ale nie starczyło to do ostatecznego zwycięstwa. Zwycięstwo zapewniłyby może parę takich rzutów jak ten Marcina Hetmańskiego, który trafił za trzy z faulem i wykorzystał jeszcze wolnego. Devilsi grali bez swojego trenera … to może wiele tłumaczyć.
FZW byli niesieni wygraną zespołu, któremu wszyscy na Kociewiu kibicujemy, Polpharmie, która wygrała poprzedniego wieczoru z Treflem Sopot. Było trochę lepiej ze skutecznością z gry, ale przede wszystkim wytrzymali ciężką fizyczną grę z diabłami. Przy takiej grze … szanse na medal?

ProCam-Tcz : Bolmet 35 : 44
Mistrz pokonany!!! Już w meczu z Tigers ProCam-Tcz nie wyglądał dobrze. Przegrana z rewelacyjnie spisującym się, Bolmetem nie będzie dziwić, jeśli spojrzymy na skład. No zabrakło paru zawodników. To już nie są czasy, w których zespoły przeciwne truchlały z przerażenia na myśl o grze z ProCamem. Czekamy na przebudzenie mistrzów, bo na pewno nie można ich lekceważyć.
Bolmet był wielki w ten weekend. Damian Janeczek skonstruował skład, który będzie cieszyć i zaskakiwać kibiców w VIII edycji. Dwie ważne wygrane z mocnymi ekipami, a przecież nie będzie rundy play off !!!

Tabelowy zawrót głowy. Na pierwszy miejscu, jako jedyni bez porażki Bolmetowcy. Za nimi cztery zespoły ze stosunkiem 1:1. Tylko Basket Team i Malbork7 bez zwycięstwa.
W perspektywie ligi w systemie mecz i rewanż, to już po dwóch kolejkach wygląda to bardzo ciekawie. Teamy liczące na medal muszą wygrywać swoje mecze i dodatkowo zwracać uwagę na różnice punktowe. Może mieć to znaczenie w rundzie rewanżowej. Basket Teamowi i siódemkom z Malborka życzymy zwycięstw.

Gdybyście mieli ochotę na bardziej hardcorowy opis weekendu, zachęcamy do przeczytania „Jaj Pagaza” na naszej talkowej stronie.

Następny weekend Talkowy 25-26 marzec. Zapraszamy na trybuny!!!

Tczewska Amatorska Liga Koszykówki działa w ramach Stowarzyszenia Gospodarczego Kociewie.