4. Turniej o Mistrzostwo Tczewa 2015

W czwartym turnieju z cyklu zawodów o Mistrzostwo Tczewa 2015 w bilard zawodnicy po raz drugi rywalizowali w odmianę 9 bil. Do gry zgłosiło się 20 amatorów wbijania bil do łuz. Frekwencja cieszy tym bardziej, że większość stanowili młodzi zawodnicy. Na starcie stanęło jedynie trzech bilardzistów z tczewskich drużyn ligowych i liczyli oni na odrobienie strat do liderującego Kamila Sząszora. Na wysokości zadania stanął Michał Stojałowski, który nie pozostawił złudzeń, że jest obecnie w wyśmienitej formie. W finale pokonał debiutującego w tym cyklu Alana Stawickiego 5:3.

Z prawej strony drabinki, oprócz Michała, do ćwierćfinałów dotarli: Gosia Czerwińska, Paweł Pleszkun (kolejny debiutant) oraz Krzysztof Pawiński. Na lewej zaś stronie, wykorzystując drugą szansę, dołączyli do nich: Jakub Zduńczyk, Alan Stawicki, Zbigniew Kachniarz oraz Krzysztof Aftka. Już sama obsada ćwierćfinałów może budzić pewne zdziwienie, ale należy szczerze pogratulować zawodnikom, którzy z turnieju na turniej dochodzą do dalszych faz drabinki! Półfinały to pojedynki Alana Staiwckiego z Pawłem Pleszkunem oraz Michała Stojałowskiego z Krzysztofem Pawińskim.

Dzięki drugiemu z rzędu zwycięstwu Michał objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Świetne trzecie miejsce zajmują ex-equo Krzysztof Aftka i Krzysztof Pawiński. Najlepszy junior - Mateusz Szerzant - jest piąty, a najlepsza kobieta - Zuzanna Paśko - ósma.

Kolejny turniej już 21 czerwca. Liczymy na coraz wyższą frekwencję i dobre zawody!