Zespołowa gra decki nie do zatrzymania w Gdańsku

Decka Pelplin (fot. mat. prasowe)
Decka Pelplin pokonała na wyjeździe zespół Politechniki Gdańskiej 76 - 66. Już pierwsza kwarta potwierdziła, że spotkanie to będzie walką o każdy kawałek parkietu, a zawodnicy obydwu drużyn są doskonale przygotowani na ciężką fizyczną walkę.

Pierwsza odsłona toczyła się punkt za punkt, dopiero w ostatnich minutach zespół z Gdańska wyszedł na 4 punktowe prowadzenie. Decka nie czekała jednak długo aby zniwelować stary, kwarta numer dwa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszej drużyny. Bardzo dobrze funkcjonował szybki atak, dzięki czemu Decka zdobyła kilka łatwych punktów.

Drugą połowę pelplińscy koszykarze rozpoczęli od przestoju punktowego co pozwoliło przeciwnikom zniwelować straty. Na 7 minut do zakończenia kwarty numer trzy na tablicy widniał remis 41-41. Od tego momentu Decka systematycznie powiększała przewagę. Celne trójki Marcina Chudego oraz Wiktora Czyżewskiego, skuteczne kontrataki dały pelplinianom 15 punktową zaliczkę. Ostatnie dziesięć minut Decka rozegrała jak na lidera przystało, kontrolując spotkanie do ostatnich minut.

Decka Pelplin nadal zajmuje pierwsze miejsce w grupie A mając na koncie 16 zwycięstw oraz 1 porażkę. Kolejne spotkanie pelplinianie rozegrają na własnym parkiecie 01.02.2016 o godzinie 18.30 przeciwnikiem będą rezerwy ASSECO Gdynia.

DECKA PELPLIN - POLITECHNIKA GDAŃSKA 76-66
(18-22,21-12,23-13, 14-19)
DECKA - Chudy 14 (2), Dębski 13, Kowalczuk 12, Czyżewski 11 (1), Kamiński 10 (1), Sarzało 6 (13 asyst), Krzywdziński 5, Muntowski 3, Góralczyk 2.