Lato z TCSiR - podsumowanie

(fot. TCSiR Tczew)
W tegoroczne lato Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji gościło na kompleksie basenów odkrytych rekordową ilość 12 200 osób, w tym około 4 tyś dorosłych i 8 200 młodzieży oraz dzieci. Przez trzy tygodnie w ramach akcji „Każdy może pływać - nie bój się wody” z bezpłatnej nauki pływania skorzystało około 230 dzieci. Przekroczony został plan przychodów z otwartego basenu na 2014r. o 26 tyś zł.

Nowa strona TCSiR
Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji w Tczewie zaprasza na swoją nową stronę internetową oraz otwarte forum dyskusyjne TCSiR znajdujące się pod adresem www.tcsir.pl
W akcji "Sportowe Lato z TCSiR" w turniejach i zajęciach sportowych udział wzięło ponad 2000 osób.

Uczestnicy mogli rywalizować w turniejach:

• piłki nożnej
  • unihoca dla uczniów SP i Gimnazjów
  • Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej dla dorosłych
  • turnieju plażowej piłki ręcznej
  • w każdy piątek odbywała się też darmowa szkółka tenisowa

Przez całe wakacje, pięć dni w tygodniu, ci, którzy pozostali w mieście, a chcieli czynnie wypocząć, mogli rywalizować w wybranych dyscyplinach sportu.

• W każdy poniedziałek i środę na boisku przy ul. Ceglarskiej ze sztuczną trawą grali miłośnicy piłki nożnej.

W kategorii uczniów Szkół Podstawowych sklasyfikowano 10 zespołów. Zawodnicy ci zdobyli łącznie 252 bramki.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył zespół „FC Czyżykowo” - 84 pkt, IIm „FC Tczew” - 70 pkt, IIIm „FC mama
    mnie nie chce” - 48 pkt
    .

W kategorii uczniów Szkół Gimnazjalnych sklasyfikowano 20 zespołów. Strzelono 239 bramek. Rywalizacja w tej grupie wiekowej była bardzo wyrównana i zacięta, o czym świadczy fakt, iż trzy pierwsze zespoły zakończyły zmagania z taką samą ilością punktów. O kolejności na podium zadecydowały wyższe miejsca zdobyte w poszczególnych turniejach. Zakończenie rozgrywek zbiegło się z otwarciem boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Bajkowym, gdzie rozegrano ostatni turniej. Przy tej okazji okazałe puchary dla najlepszych zespołów wręczył Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki i dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski.

I miejsce zajęli chłopcy z zespołu „FC Rozrzutnik Gnojewo”, IIm „FC Czyżykowo”, a III „Prawdziwi Palacze”.

• We wtorki królował unihokej. Na boisku wielofunkcyjnym przy hali namiotowej TCSiR grano jednocześnie w kategoriach SP i Gimnazja.

W kategorii Szkół Podstawowych sklasyfikowano 21 zespołów. Zdobyto 110 bramek, a pierwsze trzy miejsca na podium zajęli: „Wafle”, Mistrzowie” i „KZN”.

W kategorii gimnazjalistów sklasyfikowano 14 zespołów. Strzelono 127 bramek, a zwyciężył zespół „Gizmo” przed „FC Czyżykowo” i drużyną „Wacław Wspaniały”.

Wszyscy uczestnicy w/w turniejów` otrzymali darmowe wejścia na basen odkryty w dniu zawodów.

• W czwartki tradycyjnie zmagania dorosłych w XVII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Średnio ponad 50 zespołów na każdym turnieju.

• W piątki 2-godzinna darmowa szkółka tenisowa, która przyciągała na zajęciach po kilkanaście osób.

• W przedostatnią niedzielę wakacji odbył się również Turniej Plażowej Piłki Ręcznej kobiet i mężczyzn w którym wystąpiło 9 zespołów (4 żeńskie, 5 męskich). W kategorii kobiet wygrał mistrz Polski w piłce plażowej juniorek Dream Team, a w kategorii męskiej Stary Sambor.