(fot. mat. prasowe)
Tczew - Decka Pelplin nie dogoniła AZS UMCS Lublin

Decka Pelplin nie dogoniła AZS UMCS Lublin

Pierwszy mecz w ćwierćfinale drugiej ligi mężczyzn pomiędzy Decka Pelplin a AZS UMCS Lublin dostarczył niemałych emocji. Gospodarze rozpoczęli mocno sparaliżowani, grając na słabej skuteczności oraz popełniając wiele strat. Wszystko to przełożyło się na wynik. Lublinianie po pierwszych 10 minutach gry prowadzili 18:10.

Kwartę numer dwa celnym rzutem za trzy punkty otworzył Marcin Chudy. Licznie zgromadzona publiczność w starogardzkiej hali liczyła, że ich ulubieńcy załapią właściwy rytm gry i szybko zniwelują straty. Tak jednak się nie stało. Ekipa z Lublina głównie dzięki dobrze dysponowanemu rzutowo Sebastianowi Dusiło powiększała przewagę z minuty na minutę. Schodząc na przerwę z rekordowym 16 punktowym prowadzeniem.
Trzecią kwartę fenomenalnie rozpoczął najskuteczniejszy gracz po stronie gości Bartłomiej Karolak. Głównie za jego sprawą na 7 minut do zakończenia kwarty Lublinianie prowadzili 46:26. Od tego momenty Pelplinianie ostro wzięli się do odrabiania strat. Sygnał do ataku dał Karol Dębski, trafiając najpierw z szybkiego ataku by chwile później popisać się celną trójką. Za jego przykładem poszedł Marcin Chudy dzięki czemu Decka zniwelowała straty do 9 punktów.
Na kwartę numer cztery gospodarze wychodzili mocno zmobilizowani, niesieni fenomenalnym dopingiem swoich kibiców. Agresywna obrona, walka o każdą piłkę pozwoliły wrócić pelplińskim koszykarzom do gry. Na 7 minut do zakończenia spotkania Decka przegrywała zaledwie różnicą 2 punktów. Lublinianie jednak mieli w swoich szeregach niezawodnego Bartłomiej Karolaka, który zdobył dziewięć z dwunastu punktów zdobytych przez gości w ostatnich dziesięciu minutach gry. Decka przegrała 65:69 jednak nie składa broni. Czeka ją teraz spotkanie w Lublinie, gdzie na pewno pelplinianie zrobią wszystko, aby doszło do spotkania numer trzy na własnym parkiecie.

DECKA PELPLIN - AZS UMCS LUBLIN 65:69 (10:18,13:21,25:18,17:12)
DECKA: Chudy 23 (4), Dębski 22 (1), Sarzało 9 (1), Kowalczuk 5, Krzywdziński 3 (1), Czyżewski 2, Muntowski 1, Kamiński, Reszka
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Sport

Tczew - Grand Prix Tczewa 2017 w Tenisie Stołowym

Grand Prix Tczewa 2017 w Tenisie Stołowym

W sobotę 18 marca rozegrano trzeci turniej w ramach Grand Prix Tczewa 2017 w Tenisie Stołowym. Zawody przeprowadzono w Sali sportowej przy SP 7 w Tczewie. Do udziału zgłosiło się 27 zawodników i zawodniczek w 5 kategoriach z Tczewa i okolicznych...