TALK po kolejnych rozgrywkach

TALK
TALK - Salus pokazuje, że potrafi grać. Oszi przegrywa pierwsze spotkanie w V edycji.

Skazywany na pożarcie przez wszystkie zespoły naszej ligi Salus pokazał, że potrafi grać w basket. Wygrał ze Stars i Panowie, i był bliski wygrania z Devilsami.
OSZI P&J Sport Team do niedzielnego poranka byli jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Zwycięstwo nad mistrzami IV edycji zapisano podrażnionym przegraną z Salusem, Stars i Panowie.

Stars i Panowie : Salus 52:56
Salus zagrał rewelacyjnie pierwszą połowę spotkania rzucając celnie pięć razy za trzy punkty.

Przewaga Salusa pod koniec drugiej kwarty wynosiła już 18 punktów. Zawodnicy Stars i Panowie w drugiej połowie zaczęli odrabiać stratę, i doszli przeciwników na 1 punkt. Lecz gracze Salusa wykazali się opanowaniem i nie dali sobie wyrwać pierwszego zwycięstwa w TALKu.
Statystyki meczowe:

Basket Team : Devils 58:44
Dwie wieże posiada Basket Team. Tymi wieżami są bracia Samujło. Po dodaniu Tomka Hibnera mamy już zespół na miarę medalu. Z jakiego kruszcu będzie krążek zależy już tylko od Basketu. Basket pewnie wygrał z Devilsami. Przypomnijmy jednak, że w szeregach diabłów nie gra i leczy się jeden z najlepszych centrów naszej ligi Piotr Ross.

ProCam : Drin Team 35:57
Skład ProCamu w tym meczu wyglądał obiecująco. Liczyliśmy na wyrównany mecz. Nasze plany zniweczył jednak biegający w barwach Drin Teamu, Piotr Samujło. Zdobył on 28 punktów i poprowadził swój zespół do wyraźnej wygranej.

Stars i Panowie : OSZI P&J Sport Team 72:56
Byłby to najciekawszy mecz weekendu gdyby nie mecze Salusa. Stars i Panowie podrażnieni sobotnią porażką grali skupieni i zdeterminowani. W ich skład wyglądał identycznie jak w IV edycji. Z liderami Maćkiem Wojciechowskim, Krzyśkiem Linkiem i walczącym pod tablicami Dariuszem Beyrowskim. W Oszi zabrakło Michaela Hicksa i Przemysława Józefiaka. SiP odcinał od podań Romana Olszewskiego, a snajperzy Oszi nie trafiali z dystansu.

Drin Team : Basket Team 33:62
Spotkanie tych drużyn było by pojedynkiem braci Samujło, gdyby jednego z nich, Piotra, nie wezwały obowiązki służbowe. Na parkiecie zobaczyliśmy sportową walkę, lecz Basket spokojnie wygrał to spotkanie.

Devils : Salus 50:46
Przyczajony tygrys, ukryty smok. Tak można opisać zespół Salusa przez pierwsze weekendy V edycji. Przyczaili się na początku rozgrywek, a teraz pokazali siłę smoka. Wygrana ze Stars i Panowie nie wystarczyła zawodnikom z Pruszcza. Postraszyli mocno doświadczonych Devilsów. Wynik meczu utrzymywał się na bliskim kontakcie punktowym. Jednak doświadczenie wygrało.

Przypominamy wszystkim zespołom, że w tej edycji nie będzie rundy Play Off !!!

Statystyki indywidualne TALKu:

Dla zawodników i kibiców miesiąc przerwy, mecze naszej ligi dopiero 16 i 17 maja.

W weekend 25-26 reprezentacja TALK wyrusza na turniej lig amatorskich do Koszalina.