Daria Górska Mistrzynią Polski Krasnalek w tenisie

Na kortach w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 23-26 sierpnia odbyły się XII Letnie Ogólnopolskie Mistrzostwa Krasnalek w tenisie (turniej rangi Mistrzostw Polski do lat 10). Tczewianka Daria Górska w drodze do finału straciła zaledwie 3 gemy, m.in. pokonując w półfinale nr 3 Weronikę Domańską (BKT Advantage Bielsko Biała) 4/0 4/2. W finale po ładnym i zaciętym pojedynku Daria pokonała nr 2 Julię Kiwior (FKKT Kraków) 4/3 4/3 i tym samym bez straty seta zdobyła tytuł mistrzowski i złoty medal.

W grze deblowej Daria wraz z Kamilą Popławską z Białegostoku wywalczyły wicemistrzostwo. W finale po emocjonującej trzy setowej walce uległy parze Kiwior/Domańska zdobywając srebrny medal.

W mistrzostwach uczestniczyła także 9-cio letnia tczewianka Weronika Ewald. Weronika świetnie się spisała i zdobyła brązowy medal w grze podwójnej w parze z Zuzią Twarowską (Warszawa). Uległy one w półfinale parze Kiwior/Domańska z wynikiem 2/4 1/4. W grze pojedynczej Weronika dotarła do ćwierćfinału ulegając swojej imienniczce Weronice Domańskiej 2/4 1/4. Liczymy, że w przyszłym roku młodsza Weronika powtórzy sukces Darii.

Oczywiście wielkie gratulacje dla obu młodych tenisistek.